środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Aleja św. Wojciecha coraz bliżej

2017-05-18 09:20:55 (ost. akt: 2017-05-18 09:21:41)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Wkrótce urząd miasta ma rozstrzygnąć przetarg na budowę alei św. Wojciecha. Inwestycja ma kosztować około 9,5 mln zł. To zadanie nie zostało zakwalifikowane do dofinansowania w ramach RIT-u, choć jak mówią ratuszowi urzędnicy, lista rankingowa zawierza poważne błędy.

O tej inwestycji podczas zebrania mieszkańców osiedla Kościuszki (nr 5) w czwartek 11 maja mówił naczelnik ratuszowego wydziału inwestycji Krzysztof Jaros.
- Na tym osiedlu zaplanowana jest jedna z największych rozmiarowo inwestycji, czyli Aleja św. Wojciecha. W Wieloletniej Prognozie Finansowej zaplanowano na ten cel około 9,5 mln zł. Przy czym jest to inwestycja dwuletnia i ma być realizowana w latach 2017 i 2018 – powiedział Krzysztof Jaros. Naczelnik przypomniał, że uzyskano już pozwolenie na budowę drogi i ogłoszono przetarg.
- Otwarcie ofert zaplanowano na 24 maja – poinformował Jaros. Przypomnimy, że aleja ma połączyć ulice Kościuszki i Sienkiewicza. Na zebraniu osiedlowym padło również pytanie o dofinansowanie budowy tej drogi. O tym, że miasto zabiega o środki w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego (RIT) w wysokości 60% wartości inwestycji mówił burmistrz Sławomir Kowalewski podczas ostatniej sesji rady miasta. Natomiast na zebraniu w tej kwestii wypowiedziała się wiceburmistrz Janina Budzichowska.
Opublikowano już wstępną listę zadań dofinansowanych z RIT-u, ale Mławy na niej nie ma. Według wiceburmistrz w karcie oceny złożonego przez miasto wniosku jest wiele błędów.
- W karcie opisana jest droga, która nie jest “naszą” drogą. Oceniający wpisał drogę w powiecie siedleckim, której ani parametry, ani numer nie pokrywają się z tymi dotyczącymi Mławy. Trudno powiedzieć, czy dostaniemy dofinansowanie. Jednak wiemy, że przy ocenie popełniono błąd – mówiła Janina Budzichowska. Urząd miasta ma teraz wyjaśniać te rozbieżności.

Robert Bartosewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. z bliska #2247812 | 83.28.*.* 18 maj 2017 14:13

    przetarg a wykonawcą z pewnoscią będzie firma ktora budowala drogę AL.Marszalkowska

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz