Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Radzanów. Nie chcą takiej wizytówki

2017-05-09 15:12:18 (ost. akt: 2017-05-09 15:16:09)
Radni pokazują zniszczone schody

Radni pokazują zniszczone schody

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Sypiące się schody w budynku publicznym w Radzanowie, gdzie mieści się m.in. ośrodek kultury, to niezbyt dobra wizytówka gminy. W trosce o estetykę i bezpieczeństwo mieszkańców, samorządowcy nalegali na remont.

Sprawę schodów poruszono podczas ostatniej sesji rady gminy. Przy omawianiu zmian z budżecie gminy, związanych z wydzielaniem środków m.in. na remonty, radny Jan Tofel zapytał, dlaczego nie uwzględniono kwoty na schody. - Wszystkie schody wejściowe w budynku są uszkodzone - sygnalizował Jan Tofel. Poparli go inni. - Płytki popękały, beton dosłownie się rozsypuje. Jaka to wizytówka dla gminy – pytał radny Szymański. - Zrujnowane schody zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. Łato się na nich przewrócić – dodał radny Szcześniak. Radni zabiegający o remont podkreślali, że chodzi o schody w publicznym przecież budynku, gdzie funkcjonuje wiele instytucji. Budynek mieści m.in.: Gminny Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej i pocztę. Z tego względu codziennie schodami przemieszcza się mnóstwo osób.

Potrzebne schody
z podjazdami

Okazało się, że w radzie zdania są podzielone. Niektórzy radni nie widzieli potrzeby umieszczenia tak drobnego remontu w założeniach budżetowych. Z kolei sołtysi widzieli potrzebę większej inwestycji. Podzieli się z nami opinią, że przy okazji remontu warto zlikwidować bariery komunikacyjne. - Powinno się zrobić podjazdy dla wózków, co ułatwiłoby życie osobom niepełnosprawnym i matek z dziećmi w wózkach. Taka przebudowa kosztowałby więcej, jednak podjazdy dla osób na wózkach powinny być w każdej instytucji publicznej – podpowiada radnym Jan Bielski, sołtys z Wróblewa. O podziale środków na remonty decyduje większość w radzie. Ewentualna modernizacja schodów to prawdopodobnie temat na przyszłość. Potrzeb jest wiele a budżet ograniczony. Iwona Łazowa

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2245502 | 15 maj 2017 11:39

    poprostu bylo to zrobione na sztuke i tyle, kaske ktos zgarnął a odwalil fuszerkę, muszę z przykrością stwierdzic że w tej gminie jeste wiele nie trafionych inwestycji, chociazby silownia na powietrzu ktorą ulokowano na betonowym parkingu z daleka od wszystkiego, zamiast na placy zabaw gdzie rodzice z dziećmi spedzaja wolny czas i mogliby przy okazji korzystać ...i wiele innych , nie chcę mi sie gadac....ale na szczescie wybory zblizaja sie wielkimim krokami, prosba do radnych jezeli jest to mozliwe przenieście tą silownie wlasnie na ten plac ....pozdrawiam Przeczytaj cały tekst: Radzanów. Nie chcą takiej wizytówki - Mława http://kuriermlawski.pl/437417,Radzanow- Nie-chca-takiej-wizytowki.html#ixzz4h8fZ H5sE

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ziomal #2240882 | 178.42.*.* 9 maj 2017 16:13

    Panowie Radni zamiast pokazywać sami byście zakasali rękawy, i położyli te kilka plytek, czy do tego trzeba aż Sesji Rady, WSTYD !!! przynosicie tyko dla Radzanowa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)