środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Policyjny bilans majówki - 11 stłuczek, 6 kierowców straciło prawo jazdy

2017-05-04 12:43:07 (ost. akt: 2017-05-04 12:41:33)

Autor zdjęcia: KPP W MŁAWIE

Podziel się:

Długi majowy weekend na drogach powiatu mławskiego to wzmożone działania policji i liczne kontrole. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 1028 kierujących.

Wzmożone działania policji rozpoczęły się już w piątek, 28 kwietnia. Policjanci sprawdzali między innymi stan trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz warunki przewozu pasażerów. Zwracali także szczególną uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów i ukarali mandatami ponad 183 uczestników ruchu drogowego. I tym razem, pomimo policyjnych apeli, nie zabrakło nietrzeźwych za kierownicą oraz zdarzeń drogowych, spowodowanych przez nieostrożnych kierowców. Na terenie pow. mławskiego doszło do 11 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 6 uprawnień do kierowania pojazdami – w większości za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W sumie skontrolowano ponad 1028 kierowców, ujawniono ośmiu nietrzeźwych – w tym dwóch rowerzystów.

- Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach - informuje sierż. szt. Aneta Prusik z KPP w Mławie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB