Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

LG prosi, miasto i powiat zrobią

2017-05-02 08:39:19 (ost. akt: 2017-05-02 08:44:05)

Podziel się:

- Inwestycje w dzielnicy przemysłowej wynikają m.in. z ostatnich rozmów z nowym zarządem firmy LG. Bardzo zdecydowanie postawiono sprawę ulicy Nowej – mówiła podczas ostatniego posiedzenia komisji budownictwa wiceburmistrz Mławy Janina Budzichowska.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl


O inwestycjach, które mają być prowadzone w dzielnicy przemysłowej rozmawiano podczas ostatniego posiedzenia Komisji budownictwa, gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska w piątek 21 kwietnia.

- Jest kilka zadań dotyczących szeroko rozumianego LG, dzielnicy przemysłowej. Mamy zapisane w projekcie uchwały (wprowadzającej zmiany w budżecie miasta – red.) inwestycje dotyczące ulicy Dźwigowej, parkingów, ale jest też wpisana inwestycja związana z ulicą Nową. Czy można powiedzieć coś więcej na temat ulicy Nowej? Słyszałem, że plany w tym zakresie ma też powiat – dociekał Jerzy Rakowski.

Zabiegał
o to zarząd LG

Odpowiedzi w tej sprawie udzieliła wiceburmistrz Janina Budzichowska. - Inwestycje w dzielnicy przemysłowej wynikają między innymi z ostatnich rozmów z nowym zarządem firmy LG. Chodzi o ulicę Nową. Bardzo zdecydowanie w rozmowach tę sprawę postawił zarząd mławskiego zakładu, jak również zarząd kwatery głównej w Korei – zaznaczyła wiceburmistrz. Jak objaśniała, firma LG Electronics potrzebuje większej „przepustowości przejazdowej” w związku ze zwiększeniem poziomu produkcji po przeniesieniu produkcji z Kobierzyc do Mławy. - Jest to droga powiatowa, dlatego też uczestniczy w tym również starosta mławski. W swoich planach inwestycyjnych na ten rok starosta zobowiązał się, że wykona na tej ulicy nakładkę, na obecnej szerokości jezdni – poinformowała Budzichowska.

Dodała, że istnieje też koncepcja przebudowy ulicy Nowej na odcinku od ul. abpa Nowowiejskiego do ul. Działdowskiej. I to byłby kolejny etap inwestycji. - Zapewne burmistrz będzie wnioskował do radnych o to, żeby miasto partycypowało w projektowaniu i budowie tej drogi. Budzichowska powiedziała również, że obecnie na ul. Nowej porządkowany jest pas drogowy, wspomniała też o oświetleniu . - Za parę tygodni będzie tam nowoczesne oświetlenie ledowe – poinformowała wiceburmistrz.

Z kolei skarbnik Mławy Henryk Antczak zaznaczył, że na drogi gminne samorząd zamierza przeznaczyć łącznie 6 mln zł. Z tej kwoty 720 tys. zł pójdzie na budowę ulicy Dźwigowej, a 600 tys. zł – na budowę parkingu w rejonie LG. Zmiany w budżecie pozytywnie zaopiniowane podczas komisji budownictwa miały zostać uchwalone na sesji rady miasta we wtorek 25 kwietnia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB