Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Mławskie Targi po raz siódmy. Już dziś na Mławskiej Hali Sportowej

2017-04-27 08:45:10 (ost. akt: 2017-04-27 08:46:43)

Podziel się:

Historia Mławskich Targów Pracy sięga 2011 roku. Wówczas w wydarzeniu wzięły udział 54 firmy, oferujące 200 różnorodnych miejsc pracy, a stoiska w poszukiwaniu pracy odwiedziło około 1000 osób bezrobotnych. Dziś targi znacznie poszerzyły ofertę i stały się tradycją.

Poszukiwanie pracy obecnie bardzo różni się od tego, jak wyglądało jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Nowe rozwiązania, nowe technologie czy zawody wpływają nie tylko na nasze życie, ale także i na kwestie związane z poszukiwaniem zatrudnienia. Mławskie Targi Pracy z jednej strony dają sposobność dla poszukujących zatrudnienia oraz by w tym samym miejscu i czasie poznać i porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Z drugiej strony, to okazja dla firm, by wypromować się w lokalnym środowisku.

Rozwój
na przestrzeni lat

Począwszy od I Targów Pracy organizowane są one wspólnie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie i Urząd Miasta Mława, a honorowym patronatem objął wydarzenie Starosta Mławski. - Sukces I Mławskich Targów Pracy spowodował, że uwierzyliśmy w sens takiej koncepcji łączenia popytu na zatrudnienie z podażą ofert pracy, podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu naszej inicjatywy w tej właśnie formule – mówi dyrektor PUP Witold Żerański. W kolejnych latach sukcesywnie zwiększała się liczba zarówno wystawców jak i odwiedzających. Do wystawiających się firm dołączyli również pracodawcy z ościennych powiatów. Z kolejnymi targami zwiększała się też liczba prezentujących się punktów konsultacyjnych, firm szkoleniowych, agencji zatrudnienia. Swoje oferty pracy zaczęło prezentować wojsko, policja, straż pożarna.

Rekordowa liczba
wystawców

Wśród wystawców biorących udział na targach są już stali bywalcy, którzy wyrażają zadowolenie z uczestnictwa. Wskazują na duże wsparcie prowadzonych rekrutacji, budowanie rozpoznawalności marki, a także kontakty biznesowe i prezentację produktów czy usług. Z roku na rok przykładają coraz większą wagę do swojego uczestnictwa w targach i sposobu w jaki się prezentują. W różny sposób zachęcają uczestników do odwiedzenia swojego stanowiska. W ubiegłym roku została osiągnięta rekordowa ilość wystawców i instytucji ( 78) , które zaoferowały ponad 500 miejsc pracy. Pojawiły się również dodatkowe atrakcje tj.: loteria dla pracodawców, czy konkurs dla osób bezrobotnych. VII Mławskie Targi Pracy odbywają się pod znakiem promocji kształcenia ustawicznego i szkoleń. Licznie reprezentowane instytucje szkoleniowe, przedstawiać będą swoją ofertę i zachęcać uczestników Targów do podnoszenia lub zmiany kwalifikacji w kierunkach poszukiwanych obecnie na rynku pracy. red

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #2232883 | 77.253.*.* 27 kwi 2017 17:29

    Czy ktoś wreszcie napisze ilu poszukujących pracy znalazło zatrudnienie dzięki targom ? Czyżby w policji, straży pożarnej, mławskich urzędach, zus- ie i innych instytucjach brakowało pracowników i trzeba szukać ich poprzez targi ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz