Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Powiatowy Turniej BRD 2017 – Radzanów niepokonany

2017-04-26 15:57:50 (ost. akt: 2017-04-26 16:00:28)

Autor zdjęcia: KPP W MŁAWIE

Znamy laureatów 40 Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 13 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych pow. mławskiego. Niepokonane w obu kategoriach wiekowych okazały się drużyny z Radzanowa.

Gospodarzem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym był Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie. Turniej otworzyła dyrektor szkoły pani Joanna Wyszkowska oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman. Do rywalizacji stanęło 48 zawodników w 13 drużynach – do pokonania mieli trudny, rowerowy tor przeszkód, test wiedzy oraz sprawdzian wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowany przez Straż Pożarną. Po emocjonującej rywalizacji w kategorii: szkoły podstawowe, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Turzy Małej, 3 miejsce zdobyła drużyna gospodarzy.

W kategorii gimnazja, najwyższa lokatę wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Radzanowie, zaraz za nią uplasował się zespół z Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej. Trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze szkoły w Niedzborzu.

Spośród wszystkich startujących uczestników, jury przyznało dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Adam Jaroszewski ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Najlepszy w kategorii - gimnazja, okazał się Dominik Schodowski z Gimnazjum w Radzanowie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Organizatorem 40 Powiatowego Turnieju BRD była Komenda Powiatowa Policji w Mławie we współpracy z samorządem lokalnym oraz Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Mławie.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I i II miejsca, będą reprezentowały powiat mławski podczas etapu rejonowego 18 maja z Miejskim zespole Szkół Nr 1 w Ciechanowie.