Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Fizjoterapia domowa w powiecie mławskim!

2017-04-24 15:15:59 (ost. akt: 2017-04-27 14:17:39) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Czym jest fizjoterapia w domu?

Marta Bąk, magister fizjoterapii:
Fizjoterapia w domu to najnowszy trend prowadzenia rehabilitacji bezpośrednio w domu pacjenta a nie tak jak dotychczas w tradycyjnych ośrodkach typu przychodnia czy szpital. W fizjoterapii domowej to specjalista przyjeżdża do domu pacjenta z profesjonalnym sprzętem takim jak rozkładany stół do masażu i inne.

Jakie korzyści wynikają dla pacjenta z fizjoterapii i masażu wykonywanych w domu?

Przede wszystkim chciałabym podkreślić, że wszystkie zabiegi fizjoterapii wykonywane w warunkach domowych są tak samo skuteczne jak te wykonywane w przychodniach. Indywidualna praca z pacjentem, wykonywana jeden na jeden, daje szybsze efekty terapii, ponieważ terapeuta może całkowicie poświęcić swoją uwagę tylko jednej osobie. Zamawiając usługę do domu unika się takich problemów jak czas zmarnowany w drodze do przychodni czy dodatkowy ból towarzyszący przemieszczaniu się.

Jak przygotować się do wizyty fizjoterapeuty w domu?


Pacjent nie potrzebuje w szczególny sposób przygotowywać się do takiej wizyty. Ważne jest tylko, aby był gotowy na udzielenie informacji o swoim stanie zdrowia, opowiedzenia lub pokazania swojej historii choroby i badań, które posiada. Jeżeli pacjent zamawia usługę masażu również nie musi przygotowywać się w żaden szczególny sposób.

Pacjenci mogą obawiać się, że ich dom nie spełnia warunków do przeprowadzenia fizjoterapii lub masażu. Czy może tak się zdarzyć?


Wszystko jest możliwe. Jednak do przeprowadzenia fizjoterapii lub masażu wystarczy niewielka, otwarta przestrzeń w pokoju gdzie można rozłożyć stół do masażu. Często pacjentami fizjoterapeuty w warunkach domowych są osoby, które, ze względów zdrowotnych (osłabienie po operacji, stan po udarze mózgu lub wiek) nie opuszczają łóżka. Praca z tymi pacjentami odbywa się w miejscu, które dla takiego pacjenta jest najbardziej komfortowe bez użycia stołu.

Kto najczęściej korzysta z usług fizjoterapeuty w domu?


Moje doświadczenie w Polsce jak za granicą pokazuje, że równie często są to osoby starsze, które mają problem z dostaniem się do przychodni jak też osoby młode, które cenią sobie swój czas i wygodę. Często są to osoby zapracowane, które potrzebują masażu po wypełnieniu wszystkich swoich obowiązków i nie chcą tracić sił i czasu na przemieszczanie się po mieście.

Co trzeba zrobić, aby zamówić usługę fizjoterapii w domu?

Zabiegi fizjoterapii jak i masaż nie wymagają skierowania lekarskiego. Jako, że jestem jedynym terapeutą w powiecie mławskim działającym wyłącznie w oparciu o fizjoterapię domową, najlepiej skontaktować się ze mną pod nr telefonu 791-333-333 lub przez moją stronę internetową dobryfizjoterapeuta.com.