środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

18-latek staranował policyjne radiowozy

2017-04-20 13:20:33 (ost. akt: 2017-04-20 13:21:51)
Pijany kierowca uciekał przed policją

Pijany kierowca uciekał przed policją

Autor zdjęcia: KPP Przasnysz

Podziel się:

Pijany 18-latek, z powiatu mławskiego, za kierownicą audi 13 kwietnia staranował policyjne radiowozy w Krasnem (powiat przasnyski). Chciał uniknąć kontroli drogowej. Kierowca i jego pasażerowie zostali zatrzymani. A w aucie mundurowi znaleźli papierosy z przemytu.

Policjanci z posterunku w Krasnem chcieli zatrzymać audi do kontroli drogowej. - Kierowca samochodu zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać w kierunku Czernic Borowych. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych – informuje Ewa Śniadowska, rzecznik KPP w Przasnyszu. Do pościgu włączył się patrol drogówki, który na drodze Węgra-Czernice Borowe zablokował radiowozem drogę uciekającemu audi.

- Kierowca audi nie zwolnił i uderzył w blokujący drogę radiowóz, uszkadzając go i odjeżdżając w kierunku Chojnowa. W Chojnówku audi skręciło na drogę gruntową. Gdy kierowca zorientował się, że droga prowadzi do posesji, zawrócił i z dużą prędkością zaczął jechać w kierunku radiowozu. Policjanci ponownie zablokowali drogę - relacjonuje rzeczniczka. Wtedy kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego.
- Okazało się, że kierowcą audi był pijany (ponad promil alkoholu w organizmie) 18-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, z którym podróżowali dwaj inni mężczyźni (21 i 56 lat). Po zatrzymaniu mężczyzn policjanci przeszukali audi i znaleźli w nim 4240 paczek papierosów z przemytu – dodaje rzecznik prasowa policji.

W wyniku uderzenia w radiowóz jeden z policjantów doznał lekkich obrażeń ciała. Zostały także uszkodzone dwa radiowozy. Straty skarbu państwa w wyniku przemytu papierosów to kwota 95 tys. zł. Kierujący audi oraz obaj pasażerowie trafili do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie prowadzi prokuratura rejonowa i KPP w Przasnyszu.
- Na nasz wniosek wobec kierowcy sąd przychylił się i zastosował 3 miesięczny areszt wobec zatrzymanego kierowcy. Przedstawiono mu zarzuty czynnej napaści na policjanta, a także zarzut kierowania pod wpływem alkoholu. Jeden z pasażerów otrzymał zarzuty posiada papierosów bez akcyzy – wyjaśnia Artur Folga, prokurator rejonowy w Przasnyszu.

Her, Iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB