Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kierowcy tracili prawka – dostawali mandaty. Policja podsumowała akcje na drogach

2017-04-18 15:38:37 (ost. akt: 2017-04-18 15:46:40)

Autor zdjęcia: KPP W MŁAWIE

Podziel się:

Kierujący tracili prawa jazdy za prędkość i jazdę po alkoholu. Nie brakowało kolizji i mandatów za wykroczenia drogowe. Mławscy policjanci podsumowali działania prewencyjno- kontrolne prowadzone od 14 kwietnia.

Policjanci wyjeżdżali do 11 kolizji drogowych, których najwięcej było w czasie wzmożonego ruchu, tuż przed świętami, tj. w piątek i sobotę.

Przyczynami zdarzeń było najczęściej nieostrożne wykonywanie manewru cofania, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz nadmierna prędkość.

Niedostosowanie prędkości było przyczyną dość nietypowej kolizji na ul. Żwirki w Mławie. Kierująca samochodem marki Peugeot, 18- letnia mieszkanka Mławy, jadąc ul. Żwirki, w kierunku ul. Lelewela w Mławie, nie dostostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała na chodnik i uderzyła w ogrodzenie posesji. Jak wykazało badanie, była trzeźwa. Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 12:50. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Młoda kierująca straciła prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Podczas działań policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących - w sumie sprawdzono stan trzeźwości 683 kierowców:
- piątek (14.04.), godz. 20:05, Dzierzgowo. Patrol zatrzymał kierującego motorowerem Jarosława R. lat 42, zam. pow. mławski. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.
- niedziela (16.04.), godz. 15:45, Strzegowo. Patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Mitsubishi Colt Pawła Ś. lat 51, zam. pow. mławski. Kierowca miał w organizmie ponad 2,80 promila alkoholu.
- niedziela (16.04.), godz. 16:00, Mława, ul. Szreńska. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującą samochodem marki Fiat Punto. Małgorzata M. lat 38, zam. pow. mławski miała w organizmie ponad 1,30 promila alkoholu.
- poniedziałek (17.04.), godz. 8:50, Strzegowo. Interweniujący patrol zatrzymał jadącego drogą krajową nr 7 nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel Astra. Mieszkający w Mławie, 44- letni obywatel Korei miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu.

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący stracili uprawnienia do kierowania. Prawo jazdy straciło także 5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas działań policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami w sumie 94 kierujących pojazdami oraz 9 pieszych. Wykroczenia, popełnione przez kierujących to najczęściej przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Przewinienia pieszych to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Na terenie pow. mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

15 kwietnia mieszkaniec Mławy zgłosił kradzież dokumentów z niezamkniętego pojazdu marki Mercedes Benz, zaparkowanego na ul. Kowalczyka. Trwają czynności.

W poniedziałek, o godz. 11:20 mławska policja odebrała zgłoszenie, dotyczące zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w Nosarzewie Polnym. 25- letni mieszkaniec pow. mławskiego, z objawami silnego zatrucia został przewieziony do szpitala w Warszawie. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna zasnął w samochodzie, stojącym w zamkniętym garażu, pojazd miał włączony silnik. Trwają czynności policji.

Źródło: KPP Mława
Oprac. Iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB