środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Szeryf z Wólki chce porządku

2017-04-03 14:16:31 (ost. akt: 2017-04-03 14:20:24)
Mieszkanka Wólki sygnalizowała władzom problemy

Mieszkanka Wólki sygnalizowała władzom problemy

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Pijani mężczyźni „odpoczywający” na ławkach na skwerze przy Rynkowej, porozrzucane butelki po wódce i nieład. Z taką rzeczywistością nie godzi się mieszkanka zwana „szeryfem na Wólce”. 23 marca, podczas zebrania osiedla, krytykowała skuteczność działań policji.

Podczas spotkania przy ul. Kolejowej mieszkańcy sygnalizowali władzom problemy. Kobieta, nazwana przez mieszkańców „szeryfem na Wólce” (o czym sama wspomniała) poruszyła problem porządku i zachowań nietrzeźwych w centrum Wólki. Szczególnie na skwerku przy ulicy Rynkowej, niedaleko tunelu podziemnego PKP. - Nie można usiąść na ławeczkę, bo na nich leżą nietrzeźwi. W windzie i obok są buteleczki po alkoholu. Tam chodzą dzieci. Na co mają patrzeć – alarmowała kobieta. Skrytykowała także skuteczność działań policji w tym względzie. - Panie burmistrzu, sam radiowóz żeby przejechał to jest za mało. Z tego radiowozu trzeba wyjść, jeśli się jest dzielnicowym to trzeba się przejść – wytknęła mundurowym. Obecni na spotkaniu komendant straży miejskiej Marek Wysocki oraz dzielnicowy udzielali wyjaśnień co do interwencji służb. - Nie możemy karać człowieka spokojnie siedzącego na ławce. Możemy wymierzyć karę jedynie za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – wyjaśniał dzielnicowy. Wspomniał też, że patrole mają na uwadze ten rejon. Zabronić samego siedzenia na ławkach jednak nie mogą. Wspomniana mieszkanka miała też zastrzeżenia do nasadzeń kwiatów. Jej zdaniem, centrum Wólki mogłyby trochę bardziej „zakwitnąć”. Z kolei burmistrz przychylił się do sugestii. Zadeklarował, że kwiaty się pojawią.

Iwona Łazowa

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ciubi #2216258 | 94.254.*.* 3 kwi 2017 23:16

    Jakie działania policji ??? Pogadają i nadal ciągle to samo. Załatwiają swoje potrzeby fizjologicznena skwerku i nie interesuje ich to czy ktos patrzy jak leje albo jak sra a tędy chodzą także dzieci

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. szeryf #2215876 | 176.103.*.* 3 kwi 2017 14:53

    Nietrzeźwi leżą na ławkach,nie siedzą co psuje wizerunek tej części miasta.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz