środa, 21 lutego 2018. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Mława. Sąsiad remontuje, a ja cierpię

2017-03-25 01:00:00 (ost. akt: 2017-03-24 12:25:54)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Starszy, schorowany mężczyzna, nie może wytrzymać hałasów z remontowanego mieszkania. O zbadanie sprawy poprosił redakcję „Kuriera”. W spółdzielni twierdzą, że mają wszystko pod kontrolą. Zdradzają też, co wolno lokatorowi remontującemu swoje mieszkanie.

71-letni Seweryn Załuski od 20 lat mieszka w jednym z bloków na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie. W ostatnim czasie trudno mu wytrzymać w swoim mieszkaniu. A to z powodu remontu, który trwa w jednym z lokali. - Jakby ktoś wiercił w betonie. Hałas trwa przez wiele godzin. Czasem, jak zaczną w południe, to kończą wieczorem. Całe moje mieszkanie chodzi. Coraz trudniej to znieść – irytuje się pan Seweryn. Może się tylko domyślać, że gdzieś po sąsiedzku trwa remont. Mówi nam, że jest to dla niego uciążliwe. Mężczyzna ma trudności z poruszaniem się. - Prawie cały czas siedzę w domu. Jestem po operacji serca, mam nadciśnienie, zapalenie stawów, cukrzycę. W moim stanie zdrowia nie powinienem się denerwować lecz w spokoju dochodzić do zdrowia. A tu hałas od rana do wieczora. Co oni tam robią przez tyle czasu i kiedy to się skończy – zastanawia się pan Seweryn. Złożył też skargę na hałaśliwych sąsiadów do spółdzielni mieszkaniowej „Zawkrze”, administrującej osiedlem.

Co wolno
lokatorowi?

Poinformowano nas tam, że we wspomnianym bloku nie dzieje się nic niepokojącego. - Po wpłynięciu skargi od mieszkańca, zbadaliśmy sprawę. Okazało się, że remont trwa od około tygodnia w mieszkaniu obok i odbywa się za naszą zgodą – informuje Artur Dębski, wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej „Zawkrze”. Dowiedzieliśmy się też, że spółdzielnia ma swój regulamin regulujący kwestie remontowe. Wszelkie prace powinny być zgłoszone z wyprzedzeniem i wykonywane za zgodą spółdzielni. Remontu nie można prowadzić w godzinach nocnych, czyli od 22 do 6 rano. Prace powodujące hałas, a więc uciążliwe, można wykonywać od godz. 8 do 18 od poniedziałku do soboty. W niedzielę w ogóle nie można remontować. Wiceprezes zaleca zgłoszenie remontu. Jeśli tego nie uczynimy i tak zrobią to za nas... sąsiedzi. Więc spółdzielnia, prędzej czy później, będzie wiedziała o naszych działaniach.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2210338 | 178.36.*.* 27 mar 2017 15:52

    Można współczuć starszemu mężczyźnie, tym bardziej że nie może chodzić i jest skazany na ten niemiły dla ucha hałas, ale cóż takie są realia bloku i jeżeli ten pan mieszka od ponad 20 lat w bloku to zapewne niejednokrotnie miał przyjemność słuchania takich odgłosów, a być może, że i sam remontował mieszkanie. Nie rozumiem takich skarg. Jak się chce ciszy i spokoju to trzeba kupić domek i to na odludziu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz