Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Uważaj! Oszuści włamują się na facebook-a i proszą o pożyczkę

2017-03-24 12:16:00 (ost. akt: 2017-03-24 12:15:19)

Podziel się:

Policja ostrzega przed nową metodą działania oszustów. Sprawca włamuje się na konto facebook i wysyła wiadomości do znajomych użytkownika, z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Prosi o przesłanie pieniędzy szybkim przelewem.

Do tego rodzaju zdarzenia doszło w ostatnich dniach na terenie powiatu mławskiego. Oszust wyłudził pieniądze od 3 osób. Trwają czynności policji.

Mechanizm oszustwa – sprawca włamuje się na konto facebook, a następnie wysyła wiadomości do znajomych ofiary z prośbą o pożyczkę lub opłacenie zakupów internetowych. Na ogół prosi o kwoty od 400 do 600 zł. Oszust obiecuje oddać pieniądze z nawiązką. Historie oszusta są różne – tłumaczy np. że nie może zalogować się na swoim koncie bankowym lub jego bank nie obsługuje jakiegoś rodzaju przelewów internetowych. Prosi swoją ofiarę o dokonanie szybkiego przelewu.

Policja apeluje by sprawdzać tego rodzaju wiadomości od znajomych i je weryfikować. Jeśli znajomy prosi o pożyczkę warto z nim najpierw porozmawiać osobiście lub telefonicznie. Jeśli ktoś wysyła do nas wiadomość z numerem konta i poleceniem pilnej opłaty za internetowe zakupy także upewniajmy się czy wiadomość nie jest fałszywa.

asp. Anna Pawłowska

http://m.wm.pl/2017/03/orig/ilustracja-1-374558.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB