środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Mławianie na spotkaniu z prezydentem

2017-03-24 08:57:33 (ost. akt: 2017-03-24 09:00:35)
Mieszkańcy naszego powiatu na uroczystościach

Mieszkańcy naszego powiatu na uroczystościach

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Mławianie pojechali do Żuromina 20 marca, aby wziąć udział w uroczystościach 250. rocznicy nadania praw miejskich. W obchodach uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent odsłonił tablicę pamiątkową. Wcześniej odznaczył pośmiertnie żołnierzy wyklętych. W swoim wystąpieniu podkreślał, że rozwój rolnictwa powinien uwzględniać potrzeby mieszkańców. - Poruszył sprawę ekspansji wielkich ferm. Mówił, że „w ministerstwach o tym wiedzą”. Odniósł się też do problemu wysokiego bezrobocia w powiecie żuromińskim. Podkreślał wagę zrównoważonego rozwoju. Chce dążyć do tego aby rozwijały się także małe miejscowości jak Żuromin, a nie tylko duże miasta – relacjonuje Jan Łukasik z Mławy, który uczestniczył w obchodach. Z Mławy i okolic pojechało do Żuromina kilkanaście osób. Andrzej Duda na placu im. Józefa Piłsudskiego w Żurominie spotkał się z mieszkańcami. - Prezydent witał się z ludźmi. Podawał im rękę. Atmosfera była wspaniała. Zgromadzili się sami zwolennicy prezydenta. Nie było żadnych protestujących. Jesteśmy zadowoleni, że tam byliśmy – dodaje Łukasik.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ada #2208884 | 77.253.*.* 25 mar 2017 07:50

    Czy szefowie jednostek państwowych będący na prywatnym spotkaniu wzięli urlopy, czy w godzinach służbowych załatwiają swoje prywatne interesy?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz