Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Pierwszy dzień wiosny w Gimnazjum nr 2 – zabawa zamiast wagarów

2017-03-22 13:54:03 (ost. akt: 2017-03-22 14:00:40)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 2 w Mławie

Podziel się:

Wspólne obchody Pierwszego Dnia wiosny już na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości, które odbywają się w Gimnazjum nr 2 w Mławie. Po czterech pierwszych lekcjach przyszedł czas na wspólną zabawę na sali gimnastycznej.

Reprezentanci klas rywalizowali w różnych konkurencjach. Na początku przedstawione zostały wyniki konkursów organizowanych w szkole. Jeden z nich w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu był : „DBI – razem zmieniamy Internet na lepsze”. A drugi dotyczył zbiórki karmy dla czworonogów ze schroniska. Klasa, która zebrała najwięcej, otrzymała pamiątkową statuetkę.

Dzień ten był pełen atrakcji i rozpoczął się prezentacją aktorsko – taneczną poszczególnych klas. Zadaniem każdej z nich było przygotowanie przebrania oraz programu słowno-muzycznego prezentujący poszczególne zawody, piosenkarzy, hipisów, piżamowców, dresiarzy, świata horroru, sportowców, księżniczek, kujonów, zwierzaków oraz wesołych staruszków. Jury podczas występów oceniało dobór repertuaru, poczucie rytmu, walory głosowe, interpretację utworu, choreografię i ogólny wyraz estetyczno – artystyczny.

Muzycznym krokiem przeszliśmy do kolejnej atrakcji – zawodów sportowych przygotowanych przez Samorząd Uczniowski .

Na zakończenie Dnia Wiosny uczennice klasy II a przygotowały pokazowy taniec, a w tym czasie jury podliczało punkty. Podsumowaniem tego dnia było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród pieniężnych. Klasa I a otrzymała przechodnią „Miotłę antywagarowicza” za najlepszą frekwencję w szkole. Po czym wszyscy zatańczyli „Kaczuchy”.

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy czuwał Samorząd Uczniowski. Jej głównym celem była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, wdrażanie do zdrowej rywalizacji oraz postrzeganie Pierwszego Dnia Wiosny nie jako Dnia Wagarowicza lecz wspólnej zabawy, pełnej atrakcji i śmiechu.

Źródło: Gimnazjum nr 2 w Mławie


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB