Piłka ręczna. Mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych

2017-03-22 13:52:09 (ost. akt: 2017-03-22 13:53:59)
Szczypiornistki z mławskiej „Trójki”

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W MHS o mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych walczyły cztery mławskie zespoły dziewcząt. Najlepiej zaprezentowały się szczypiornistki z ZS nr 3, podopieczne Adama Olkowskiego w finałowym pojedynku pokonały mławski Ekonomik.

Do finałowego pojedynku przystąpiły zespoły ZS nr 3 i ZS nr 4 bez porażki, wcześniejsze spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść. Od początku na boisku trwała zacięta walka. Pierwsza część spotkania nie dała rozstrzygnięcia, drużyny na przerwę schodziły przy wyniku 3:3. Druga również była bardzo wyrównana, w końcówce spotkania szczypiornistki z „Trójki” zagrały bardziej agresywnie w obronie i rzuciły jedną bramkę więcej, wygrały spotkanie 7:6. Pięć bramek dla „Trójki” zdobyła Dagmara Bogusławska, dwie Laura Gałowicz, dla Ekonomika: Weronika Gajewska-3, Ewelina Kwiatkowska-2, Weronika Rychcik-1. Szczypiornistki z ZS nr 4 zajęły drugie miejsce, wywalczając awans do finału rejonowego. Ubiegłoroczny zwycięzca zawodów rejonowych mławski Ogólniak zajął ostatnie miejsce.

4. I LO Mława 0 11:26

W hali ZS nr 1 w Mławie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu chłopców. Cztery zespoły walczyły o prymat w powiecie. Gospodarze wykorzystali atut własnej hali i w trzech spotkaniach podopieczni Grzegorza Cecelskiego odnieśli komplet zwycięstw. W ostatnim spotkaniu przegrywali z ZS nr 3, na przerwę schodzili przy wyniku 4:6 dla „Trójki”. W drugiej odsłonie skuteczniejsza była Budowlanka, wygrywając mecz 11:9. W pozostałych pokonali 10:7 I LO i 9:8 ZS nr 4, Ekonomik wywalczył wicemistrzowski tytuł. ZB