Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Odblaskowe Patrole w akcji

2017-03-17 08:54:29 (ost. akt: 2017-03-17 08:59:53)

Autor zdjęcia: KPP W MŁAWIE

Podziel się:

Do policyjnej odblaskowej inicjatywy dołączył patrol klasy VI c ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie. Przygotował oryginalną, "ciasteczkowo - odblaskową" akcję, skierowaną do najmłodszych uczniów.

Raportem z nowej akcji podzielił się z nami także patrol z Łomi. Uczniowie klasy V przygotowali kolorowy, odblaskowy happening!

Oto Raport patrolu ze Szkoły Podstawowej w Łomi:

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…. Postanowiliśmy przywitać wiosnę happeningiem promującym bezpieczeństwo. Tym razem nasze hasło miesiąca brzmi „ O swoje życie dbam, więc odblask zawsze mam”. 14 marca ruszyliśmy na ulice Łomi, aby głośno i kolorowo pokazać, jak bardzo zależy nam na bezpieczeństwie. W tym celu wykonaliśmy transparent oraz przybraliśmy wszystkie kolorowe barwy wiosenne, aby być jeszcze bardziej dostrzeganym. Nie zapomnieliśmy oczywiście o kamizelkach i elementach odblaskowych. W ten sposób byliśmy bardzo widoczni, a przejeżdżające samochody zwracały na nas uwagę. Życzliwi kierowcy zatrzymywali się nam na przejściu dla pieszych, a mieszkańcy gratulowali pomysłu. Po zakończonym marszu odwiedziliśmy naszych przedszkolaków, przypomnieliśmy im o zasadach zachowania na jezdni oraz podarowaliśmy baloniki. Wszystkie nasze akcje dostarczają nam mnóstwa zabawy, a tworzenie kolejnych zadań inspiruje do twórczego myślenia. Pozdrawiamy- Odblaskowy Patrol z Łomi."

Witamy pierwszy patrol ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie - a oto Raport z akcji:

" W dniu 13.03.2017 r. w ramach konkursu „Odblaskowa szkoła” odbył się w naszej szkole nietypowy quiz. Rolę pytań pełniły własnoręcznie przygotowane ciasteczka w kształtach i kolorach znaków drogowych. Obdarowani nimi zostali wszyscy uczniowie klas „0”. Dodatkowo każdy, kto prawidłowo opisał ów znak otrzymał słodki upominek. W ten oryginalny sposób członkowie patrolu zwrócili uwagę, że bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego zależy nie tylko od dobrej znajomości obowiązujących przepisów, ale również od noszenia elementów odblaskowych, szczególnie przez najmłodszych."

Konkurs trwa do 15 maja.

Źródło: KPP w Mławie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB