środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Strzegowo. Pani Henryka szuka dachu nad głową

2017-03-12 12:22:30 (ost. akt: 2017-03-13 16:26:50)

Podziel się:

70-letnia pani Henryka poszukuje dachu nad głową. Obecnie mieszka u syna w Mławie, w dość trudnych warunkach. Jej poprzedni dom w Drogiszce (gm. Strzegowo) został rozebrany. Wójt gminy Strzegowo polecił naszej czytelniczce złożenie podania o lokal socjalny. Wolne mieszkania mają być gotowe w przyszłym roku.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Dom w Drogiszcze, w którym jeszcze 2 lata temu mieszkała pani Henryka wymagał gruntowego remontu. Jednak, ze względu na nieuregulowane sprawy własnościowe gruntów, nie udało się przeprowadzić koniecznych robót. Budynek został rozebrany. Potem nasza czytelniczka przebywała u rodziny na terenie gminy Strzegowo, obecnie mieszka z synem i jego żoną w Mławie. Jednak warunki są trudne. To lokal socjalny. Mieszkańcy mają do dyspozycji tylko jeden pokój.

Dlatego też bohaterka naszego artykułu poszukuje własnego lokum. - Mam bardzo małą rentę. Nie stać mnie na wynajęcie czegoś samodzielnie. A wójt gminy Strzegowo dał do zrozumienia, że lokale socjalne będą dostępne dopiero w przyszłym roku – mówi pani Henryka. Potwierdził nam to włodarz Strzegowa Wiesław Zalewski. - Ta pani powinna złożyć podanie o przydział lokalu socjalnego. Nowe mieszkania socjalne mają zostać zbudowane, zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, do końca sierpnia przyszłego roku. Być może uda się je oddać do użytku wcześniej – mówi Wiesław Zalewski.

Naszej czytelniczce przydałoby się również wsparcie z ośrodka pomocy społecznej. Jak nas poinformowano, GOPS w Strzegowie w ubiegłym roku udzielił jej jednorazowej pomocy, na zakup leków, kiedy jeszcze kobieta mieszkała na terenie gminy Strzegowo. - Teraz nie możemy objąć tej pani pomocą, bo mieszka ona na terenie innej gminy – mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegowie Joanna Potrzuska.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gość #2212115 | 149.13.*.* 29 mar 2017 18:00

    Skoro mieszkała w Drogiszce, to zapewne była właścicielką gospodarstwa. Co zrobiła z ziemią, sprzedała? Dlaczego nie wyremontowana domu za pieniądze ze sprzedaży ziemi? Przypuszczam również, że jak większość rodzin, ma więcej dzieci niż tylko syna. Inne dzieci/dziecko nie może zaopiekować się matką? Zapewne ona zrobiłby wszystko dla swoich dzieci więc teraz dzieci powinny zaopiekować się matką i zapewnić jej lokum.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ona #2201157 | 37.47.*.* 13 mar 2017 14:27

    To mieszka u syna czy brata?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz