Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Kampanie Czytajmy Dzieciom i Wojownik Życia w gminach

2017-03-10 11:28:17 (ost. akt: 2017-03-10 11:31:38)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Jesteśmy wyjątkowym i wartościowym Narodem. Mamy wiele powodów do dumy aby z podniesioną głową kroczyć przed siebie, czuć się ważnym i niezastąpionym ogniwem wśród szeregu innych krajów. Projekt książki „Polska to mój kraj” i kampania „Czytajmy Dzieciom” ma za zadanie rozbudzanie świadomego patriotyzmu wśród dzieci i poszerzania wiedzy o tym, jak niezastąpioną wartością jest czytanie książek

Żyjemy w agresywnej epoce, gdzie wolny czas wśród dorosłych staje się synonimem luksusu, niestety przekłada się to na wychowanie dzieci… Często poprzez brak obecności rodziców, latorośl znajduje autorytety do naśladowania nie zawsze odpowiednie…Takowe zachowania kończą się często sięganiem po różnego rodzaju używki… Dlatego specjalnie dla dzieci powstała kampania profilaktyki społecznej - pierwszorzędowej „Wojownik życia”…, która ma za zadanie promowanie promocję zdrowego stylu życia oraz zmniejszenie zasięgu zachowań ryzykownych. Poprzez różne działania przekazuje się młodym ludziom ważne i praktyczne komunikaty.
W powiecie mławskim do realizacji kampanii Czytajmy Dzieciom i Wojownik Życia autorstwa Gabrieli Błażejczyk – Ignatowskiej i Zbigniewa Ignatowskiego przyłączyły się szkoły podstawowe i Gminne Ośrodki Kultury w Gminach: Szydłowo, Szreńsk Wieczfnia Kościelna i Radzanów. Praktyczne działania spotkań autorskich utwierdzają dzieci w rozbudzaniu poczucia bycia wartościowym Polakiem i poszerzania wiedzy. 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB