Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Mława. Nie zapomnij o wymianie dowodu. Mogą być kolejki

2017-03-08 14:10:47 (ost. akt: 2017-03-08 15:35:55)

Podziel się:

Dokładnie 10 lat temu masowo w całym kraju były wydawane nowe, plastikowe dokumenty tożsamości. Teraz kończy im się ważność. Dlatego też w urzędzie można spodziewać się kolejek.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

O konieczności wymiany dowodów osobistych na ostatniej sesji rady miasta we wtorek 28 lutego przypomniał burmistrz Sławomir Kowalewski. - Plastikowe dowody wydawane masowo 10 lat temu miały 10 lat ważności. W związku z tym w tym roku nastąpi pewna „kumulacja” osób, które muszą ten dokument wymienić. Nie czekajmy z tym na ostatnią chwilę – apelował włodarz miasta.

I podał przykład swojej żony. - Kiedy poszła do urzędu, poproszono ją o dowód osobisty. Okazało się, że jest nieważny. W tym momencie zaczyna się problem. Dlatego nie warto czekać z wymianą – zaznaczył Kowalewski.

Jako że dowód osobisty jest dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość, kiedy stanie się nieważny, nie będziemy mogli załatwić wielu spraw. Nie dostaniemy na pewno kredytu w banku, nie podpiszemy też niektórych umów. Poza tym to właśnie dowód osobisty okazujemy, kiedy proszą nas o to służby takie jak policja czy straż miejska. Jeśli nie mamy paszportu, dowód okaże się niezbędny także za granicą – w krajach Unii Europejskiej.

Aby uzyskać nowy dokument tożsamości należy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta w Mławie. Można go pobrać ze strony internetowej www.mlawa.pl lub w pokoju nr 10. Nowy dokument powinniśmy dostać nie później niż 30 dni od momentu złożenia wniosku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB