środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Gwiazdy Polskiej Siatkówki w Mławie

2017-03-06 09:13:21 (ost. akt: 2017-03-07 14:34:53)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie 4 marca zaprezentowano wystawę o historii polskiej siatkówki. Po wernisażu w muzeum w hali I LO rozegrano mecz pokazowy z udziałem Gwiazd Polskiej Siatkówki oraz Zawkrza Mława.

Eksponaty, które można zobaczyć w mławskim muzeum na co dzień znajdują się w Volley Bajce na warszawskim Ursynowie z prywatnych zbiorów Grzegorza Szewczyka. Byłego zawodnika MDK i Skry w latach 1976- 1998, aktualnie jest komisarzem Plus Ligi i Orlen Ligi.

Nietypowa prezentacja zgromadzonych trofeów i pamiątek sprawi, że obecność na tej wystawie dostarczy każdemu, kto kocha siatkówkę, wyjątkowych przeżyć. Ponad 1000 medali, 200 koszulek, bogaty zestaw pucharów, piłki z autografami mistrzów siatkówki, zdjęcia, dyplomy, proporczyki i identyfikatory świadczą o różnorodności zgromadzonych na przestrzeni kilku lat eksponatów.
Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie do 4 maja 2017 roku.

Organizatorami wydarzenia są: K S “Zawkrze”Mława oraz Volley Bajka Muzeum Siatkówki. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Mława, Sławomir Kowalewski.

Wydarzenie uświetnił przyjazd wielu znakomitych w przeszłości siatkarzy, takich jak m.in. Ryszard Bosek, Ireneusz Nalazek, Jarosław Szalpuk, Leszek Urbanowicz, Zbigniew Lubiejewski, Łukasz Kadziewicz, Paweł Papke, Maciej Dobrowolski, Paweł Kuciński.

W zespole Gwiazd ponadto zagrali Zygmunt Chajzer, Grzegorz Skrzecz, Robert Kuciński.

Więcej informacji w Nowym Kurierze Mławskim (8 marca 2017 r.).
ZBKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB