środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wieczfnia Kościelna. Ferie w bibliotece

2017-02-27 14:18:54 (ost. akt: 2017-03-01 11:52:07)

Autor zdjęcia: GBP Wiecznia Kościelna

Podziel się:

Wiele atrakcji i mnóstwo zabawy czekało na dzieciaki z gminy Wieczfnia Kościelna podczas ferii zimowych. Ci, którzy odwiedzili bibliotekę cieszyli się z przygotowanej oferty.

Warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej przyciągnęły sporą grupę dzieciaków. Mali kucharze pod okiem Pani Elżbiety Sieczki piekli babeczki marchewkowe oraz ciasteczka amoniaczki z orzechami. Dzieciakom towarzyszyli rodzice bądź dziadkowie. Żeby możliwa była degustacja trzeba było wziąć się ostro do pracy. Kucharze z werwą zabrali się do tłuczenia orzechów, precyzyjnie odmierzyli składniki, aby w następnej kolejności przystąpić do wyrobienia ciasta. A potem wałki poszły w ruch. Z rozwałkowanego ciasta wycinano foremkami różnorodne kształty. Gotowe ciasteczka ozdobiono barwnymi posypkami i czekoladą. Zadowolone dzieciaki z przepisami w dłoni wróciły do domu.

Poza warsztatami kulinarnymi można było również wziąć udział w zajęciach plastycznych. Dzieciaki robiły kolorowe kwiatki, wiatraki oraz gniotki. Można było także wydawać polecenia robotowi. - Niezła zabawa czekała na dzieciaki podczas spektaklu „Benio w opałach” Gościliśmy również uczniów, którzy odwiedzili nas, aby zebrać materiały do napisania prac i referatów. Czas pożegnać ferie i wrócić do szkoły - mówi Marzena Majko, dyrektor biblioteki.

Źródło GBP Wieczfnia Kościelna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB