Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Prowadzili auta "na podwójnym gazie" - bez uprawnień

2017-02-20 15:15:05 (ost. akt: 2017-02-20 15:17:14)

Podziel się:

Miniony weekend na drogach powiatu mławskiego to dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, w tym rekordzista z wynikiem blisko 3 promile alkoholu w organizmie, 65 mandatów karnych i 111 kontroli stanu trzeźwości.
Drugi weekend ferii to czas wzmożonej pracy patroli, pełniących służbę na drogach powiatu mławskiego. Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do obu zatrzymań doszło w sobotę.
Godz. 13.50, Mława, ul. Dworcowa. Interweniujący patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Opel Astra. 42- letni mieszkaniec Działdowa kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu ( 0,25 promila alkoholu). Stracił prawo jazdy. Jak się okazało, zanim doszło do zatrzymania i kontroli, zastąpił za kierownicą kolegę, 29- letniego Pawła L., mieszkańca pow. działdowskiego, który o godz. 12:00 w miejscowości Wiśniewko, na drodze relacji Mława – Szreńsk, spowodował kolizję drogową. Jak wynika z ustaleń, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i na skrzyżowaniu dróg uderzył w słup. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości – w organizmie miał ponad 2,30 promila alkoholu. Jak się okazało, na swoim koncie miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do mławskiego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym art. 178a§4 grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.
Godz. 17:00, Strzegowo, droga krajowa nr 7. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem marki Opel Omega. Mariusz K. lat 28, mieszkaniec pow. szczycieńskiego, miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Ponadto kierował samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Czynności prowadzi KPP w Mławie.
Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości w sumie 111 kierujących. Ponadto, podczas działań kontrolnych, ukarali mandatami 61 kierujących oraz 4 pieszych. Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne potrwają do końca ferii.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB