Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Burmistrz utworzył nowy wydział

2017-02-17 11:09:04 (ost. akt: 2017-02-20 14:00:35)

Podziel się:

Istniejący do tej pory wydział gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska został podzielony na dwa. Z obecnej jednostki wyodrębniono wydział ochrony środowiska. To nie wszystkie zmiany w ratuszu.

Ratuszowy wydział gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska z początkiem lutego b.r. został podzielony. W związku z tym podziałem powstała nowa komórka – wydział ochrony środowiska. Ma on się zajmować sprawami dotyczącymi ochrony i kształtowania środowiska oraz gospodarką odpadami. Natomiast w gestii wydziału gospodarki komunalnej pozostaną sprawy związane z gospodarką mieszkaniową, gospodarką komunalną oraz utrzymaniem dróg. - Zmiana struktury organizacyjnej jest związana z coraz większą liczbą zadań wynikających z rozwoju miasta i zmieniających się przepisów prawa – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik Urzędu Miasta w Mławie. O jakie zadania chodzi? Rzecznik ratusza wskazuje m.in. na uruchomienie Mławskiej Komunikacji Miejskiej, gospodarkę odpadami, nowe projekty związane z polityką mieszkaniową, gospodarkę niskoemisyjną i walkę z bezdomnością zwierząt. Przypomnijmy, że naczelnikiem wydziału gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska, istniejącego jeszcze do końca stycznia, była Urszula Aptowicz. Będzie ona nadal kierowała wydzieloną niedawno „mieszkaniową” i „komunalną” częścią starego wydziału. Tymczasowo pełni ona także funkcję szefa nowej komórki – wydziału ochrony środowiska.

Poprawa jakości
obsługi interesantów


To nie wszystkie zmiany w ratuszu. - Do życia powołano dwa wieloosobowe stanowiska, jedno do spraw oświaty i szkolnictwa, a drugie do spraw rozwoju i przedsiębiorczości. Tym samym zmienił się skład i zadania wydziału kierowanego przez Krzysztofa Jarosa . Do końca stycznia nadzorował on prace nad inwestycjami oraz starania miasta związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych, a także opracowywaniem dokumentów strategicznych w wydziale rozwoju i inwestycji – mówi Magdalena Grzywacz. Od 1 lutego nadzór nad „rozwojem” będzie sprawować bezpośrednio zastępca burmistrza Janina Budzichowska. Wydział rozwoju i inwestycji został przekształcony w wydział inwestycji i skupia się głównie na zadaniach inwestycyjnych oraz realizacji zadań związanych z zamówieniami publicznymi.- Wszystkie zmiany mają na celu lepszą organizację pracy zespołów oraz poprawę jakości obsługi interesantów. Sprawy realizowane przez nowe komórki można załatwiać w dotychczasowej lokalizacji – informuje rzecznik magistratu. Robert Bartosewicz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB