Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Radzanów – Szreńsk. Zmiana warty na posterunku

2017-02-13 14:28:01 (ost. akt: 2017-02-13 14:40:54)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Szefem posterunku policji w Szreńsku została mł. asp. Magdalena Cieślak. 31 stycznia samorządowcy z gminy Radzanów, którą także obejmuje zasięgiem szreńska jednostka policji, przywitali nową kierownik i podziękowali za pracę dotychczasowemu szefowi asp. sztab. Sławomirowi Grablewskiemu.

Uroczystość zorganizowano podczas sesji rady gminy. Wójt i radni z Radzanowa wręczyli byłemu kierownikowi prezent i dyplom ze słowami podziękowania. Aspirant sztabowy Sławomir Grablewski usłyszał też wiele miłych słów od wielu innych uczestników obrad.

Kierownik Grablewski
przeniesiony do Mławy

Decyzją mławskiego komendanta Sławomir Grablewski w grudniu ubiegłego roku został przeniesiony do dalszej służby w Mławie. Od stycznia pełni obowiązki naczelnika wydziału prewencji. Policjant z 24-letnim doświadczeniem pochodzi z Żuromina. Od 1996 roku mieszka na naszym terenie – podjął wówczas pracę na posterunku policji w Szreńsku. W latach 2001 – 2003 pełnił służbę w wydziale kryminalnym w Mławie. Następnie po ponownym utworzeniu gminnych komisariatów został skierowany do Szreńska. Od 2010 roku pełnił tam służbę na stanowisku kierownika. - Przez te 20 lat, z małą przerwą, kiedy pracowałem na terenie gmin Szreńsk i Radzanów współpraca z samorządem terytorialnym układała się na najwyższym poziomie o czym świadczą uzyskiwane wyniki – powiedział nam Sławomir Grablewski.

Pierwsza kobieta
na takim stanowisku

Obowiązki kierownika na komisariacie w Szreńsku przejęła Magdalena Cieślak - młodszy aspirant . - Jestem pierwszą kobietą na takim stanowisku w powiecie mławskim. Jest to duże wyzwanie. Tym bardziej, że poprzedni kierownik wysoko ustawił porzeczkę. Mam świadomość, że trzeba będzie ciężko pracować – mówi Magdalena Cieślak. Funkcjonariuszka mieszka w Lipowcu Kościelnym. W policji pracuje od 15 lat, w tym od 10 lat w mławskiej komendzie powiatowej. Wcześniej pełniła służbę w Warszawie. W Mławie pracowała w wydziale kryminalnym, później na stanowisku dochodzeniowca na posterunku w Turzy Małej. Potem ponownie przeniosła się do Mławy a następnie na posterunek w Szreńsku.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB