Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Dzierzgowo. Nowy wójt złożył ślubowanie

2017-02-06 20:27:41 (ost. akt: 2017-02-07 12:36:39)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Rafał Kuciński – niedawno wybrany wójt gminy Dzierzgowo złożył ślubowanie. Jak podkreślił, fundamentem rozwoju gminy ma być dobra współpraca – między innymi z osobami kierującymi jednostkami podległymi samorządowi.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Ślubowanie Rafała Kucińskiego odbyło się w poniedziałek 6 lutego w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Dzierzgowie. W tym celu przewodniczący rady gminy Jarosław Kowalski zwołał uroczystą sesję.

Nie zabrakło gratulacji i kwiatów. Kucińskiemu gratulowali m.in.: pełniący obowiązki wójta Zdzisław Morawski, przewodniczący Jarosław Kowalski i radny powiatowy Witold Okumski.
Nowy wójt podziękował wyborcom, którzy oddali na niego swój głos. - Dziękuję za zaufanie. Postaram się podołać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą zarządzanie gminą. Nie będzie to łatwy czas. Do końca kadencji pozostały niespełna 2 lata, a potem odbędą się kolejne wybory – powiedział Rafał Kuciński.

Potem wymienił przedstawicieli instytucji i jednostek obecnych na sali. Wspomniał m.in. o jednostkach organizacyjnych samorządu takich jak Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej czy szkoły, a także o sołtysach, jednostkach ochotniczej straży pożarnej, orkiestrze i radnych gminy.
- Tu są instytucje, tu są ludzie, z którymi ja jako wójt będę współpracował. Będzie to współpraca na właściwym poziomie. Jest to rzecz fundamentalna dla rozwoju gminy – podkreślił Rafał Kuciński.

Po krótkich przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na występy artystyczne. Przed publicznością wystąpiły Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz mażoretki – pod opieką Tomasza Pawlaka. Potem wszyscy spotkali się na smacznym obiedzie.

Przypomnijmy, że wybory na wójta gminy Dzierzgowo odbyły się w niedzielę 29 stycznia. Rafał Kuciński wygrał w pierwszej turze, znaczną przewagą głosów. Uzyskał poparcie w wysokości 70,96%. Drugi w kolejności wynik osiągnął Witold Bagiński (16,07%), a trzeci – Mariusz Zakrzewski (12,97%).
Dodajmy, że Kuciński był radnym powiatowym. Jednak musiał zrezygnować z zasiadania w radzie powiatu, bo Ustawa o samorządzie gminnym zabrania łączenia mandatów wójta i radnego.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB