Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Piłka nożna. XIV Ogólnopolski Turniej Oldbojów w Mławie

2017-02-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-03 14:38:39)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W sobotę 28 stycznia w Mławskiej Hali Sportowej rozegrany został XIV Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Powiatu Mławskiego. Zwyciężyli po raz trzeci mławscy Oldboje, którzy w finałowym starciu pokonali Lecha Rypin po bramkach Macieja Rogalskiego i Mariusza Walczaka.

W tym roku rywalizowało 8 zespołów. Drużyna Oldbojów Mławianki w eliminacjach grupowych pokonała 6:2 Lecha Rypin, 5:0 Włókniarza Aleksandrów Ł. Przegrali 1:2 z Baboszewem, zajmując I miejsce w grupie z takim samym bilansem punktowym co Rypin. W drugiej grupie zwyciężyła drużyna Oldboy Żuromin przed Śląskiem Wrocław. W półfinałach Mławianka pokonała 4:1 Śląsk Wrocław a Lech Rypin takim samym wynikiem wygrał z Żurominem. W finale przez 12 minut na tablicy był wynik nierozstrzygnięty. Ostatnie minuty dały zwycięstwo 2:1 naszemu zespołowi.
Najlepszym zawodnikiem wybrany został Paweł Kukowski (Lech Rypin), najskuteczniejszym strzelcem został Mariusz Walczak, 9 bramek, najlepszym bramkarzem Adam Grochowski (Oldboy Żuromin). Najstarszym zawodnikiem był Tomasz Wilczyński (Śląsk Wrocław). Puchary, pamiątkowe statuetki oraz nagrody wręczyli Cezary Kądrzycki, sekretarz Starostwa Powiatu Mławskiego i Dariusz Sowiński, dyrektor MHS.

Końcowa kolejność:
1. Oldboy Mława, 2. Lech Rypin, 3. Oldboy Żuromin, 4. Śląsk Wrocław, 5. Oldboy Baboszewo, 6. MKS Przasnysz, 7. TEAM Ostrołęka, 8. Włókniarz Konstantynów Ł.

Trzeci sparing Mławianki
Piłkarze Mławianki rozegrali trzecie spotkanie kontrolne, na własnym boisku przegrali z Wkrą Żuromin. Trener Zbigniew Kaczmarek w sobotnim sparingu miał do dyspozycji tylko 14 zawodników. Po pierwszej połowie prowadzili 1:0 po bramce strzelonej przez Daniela Orzechowskiego. W drugiej połowie po stałym fragmencie Wkra doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu Bartosza Narewskiego, głową piłkę skierował do bramki Bartłomiej Żelazny. Zwycięską bramkę dla Wkry zdobył Bartosz Laskowski. Kolejny sparing zagrają w sobotę 4 lutego o godz. 12. 00 z Huraganem Morąg.

Mławianka: Leśniewski- Radziszewski, Komorowski, Wodzyński, Wawrzyńczak- Orzechowski, Więckowski, Samluk, J. Wróblewski- Tuttas, Pocieżnicki. W drugiej połowie zagrali: Drzewiecki, Rogoziński i zaw. test.
Mławianka- Wkra Żuromin 1:2

Milewski w Zagłębiu Sosnowiec

Sebastian Milewski podpisał w czwartek 26 stycznia kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, 18-latek dotychczas występował w barwach drugoligowej Legionovii, dla której rozegrał 42 mecze.
Milewski ma za sobą także debiut w reprezentacji kraju do lat 19. Sebastian Milewski swoją przygodę z futbolem rozpoczął w Mławie pod okiem Szymona Chmielewskiego. Jego talent szybko został dostrzeżony przez skautów z wyższych lig, co zaowocowało transferem do drugoligowej Legionovii. Tutaj spędził 4,5 roku. Nowy klub Milewskiego zajmuje po rundzie jesiennej trzecią lokatę i wiosną powalczy o awans do Ekstraklasy. W przeszłości barw sosnowieckiego Zagłębia bronił inny wychowanek Mławianki, Krzysztof Butryn.

W Szreńsku 6 kolejka
W sobotę 28 stycznia w Szreńsku rozegrana została 6 kolejka Amatorskiej Ligi Futsalu. Nie zanotowano większych niespodzianek, zwyciężali faworyci. Szreński Team po zwycięstwie nad Przychodem prowadzi w ligowej tabeli.

Druga kolejka rundy rewanżowej Dzierzgowie
W Dzierzgowie rozegrana została 2 kolejka rundy rewanżowej, wicelider Oszczędni Technicznie po zwycięstwie z ostatnią drużyną zrównali się punktami z zespołem Turbo Team. Zapowiada się ciekawa walka o końcowe zwycięstwo. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców prowadzi Mateusz Stryjewski, 27 bramek przed Bartoszem Bieńkowskim i Maciejem Perdionem po 18.