Piątek, 27 kwietnia 2018. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Irena Szewińska gościem honorowym Mławskiej Gali Sportu

2017-02-02 14:45:17 (ost. akt: 2017-02-02 15:04:58)

Autor zdjęcia: olimpijski.pl

Podziel się:

Organizowaną przez ratusz Mławską Galę Sportu zaszczyci swoją obecnością Irena Szewińska - Multimedalistka Olimpijska, wielokrotna Rekordzistka Świata, wieloletni członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Podczas imprezy podsumowany zostanie plebiscyt na sportowca, trenera, drużynę 2016 Roku. Gala odbędzie się 6 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali kina Miejskiego Domu Kultury. Zapraszają Burmistrz Miasta Mława oraz Przewodniczący Rady Sportu.

Irena Szewińska – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich i skoku w dal, po zakończeniu kariery działaczka krajowych i międzynarodowych organizacji sportowych. Należy do najbardziej utytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich stawała na podium (łącznie zdobyła siedem medali). Siedmiokrotna medalistka igrzysk olimpijskich (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotna mistrzostw Europy (10 medali na otwartym stadionie i 3 w hali)[2]. Wielokrotna reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych i pucharze Europy[3]. W latach 1965–1979 zdobyła też 24 medale mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, w sztafecie 4 × 100 metrów oraz w skoku w dal[4]. Dama Orderu Orła Białego.

Podczas gali przewidziano wiele atrakcji, pokazy taneczne, fitness, akrobatyczne. Na zakończenie gali przewidziany jest koncert egzotycznego zespołu HAKUNA MATATA (www.hakunaband.pl). To utalentowana grupa muzyczna, która śpiewa w języku swahili, zulu, walof, lingala, po francusku, portugalsku, angielsku i nie tylko. W skład zespołu Hakuna Matata wchodzi czterech mężczyzn i trzy kobiety, są jednocześnie tancerzami i piosenkarzami mieszkającymi w Polsce (wszyscy są studentami). Formacja oferuje również zestawienie tradycyjnych afrykańskich tańców.

Plebiscyt na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku jest przeprowadzony po raz piętnasty, jego celem jest wyłonienie najlepszego Sportowca, Trenera, Drużyny poprzedniego roku. Tegoroczny konkurs trwał od 16 do 29 stycznia 2017 roku. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez kibiców za pomocą głosowania on-line na stronie internetowej www.mlawa.pl i w niezależnym głosowaniu dziennikarzy oraz członków Rady Sportu Miasta Mława.
 
Konkurs jest przeprowadzany w pięciu kategoriach:
 
·         Dzieci i  Młodzicy
·         Juniorzy Młodsi i Juniorzy
·         Senior i Weteran
·         Trener Roku
·         Drużyna Roku
 
Podczas gali zostaną także wręczone nagrody w kategoriach:
 
·         „Sportowe wydarzenie 2016 roku"
 
·         „Pasjonat Sportu" oraz „Mecenas Sportu"
 
Źródło: Urząd Miasta Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB