środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Można zgłaszać kandydatów do tytułu Mławianina Roku

2017-02-02 08:38:02 (ost. akt: 2017-02-02 08:45:38)
W ubiegłym roku tytuł przyznano ks. Ryszardowi Kamińskiemu

W ubiegłym roku tytuł przyznano ks. Ryszardowi Kamińskiemu

Podziel się:

Do końca lutego można zgłaszać kandydatów do tytułu Mławianina Roku 2016. Kapituła w tym roku wybierze już osiemnastego laureata.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

- Wnioski należy składać w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie – informuje Leszek Arent, członek Kapituły Mławianina Roku. Wnioski na piśmie o nadanie wyróżnienia, wraz z uzasadnieniem mogą składać: organy samorządu, organizacje społeczne, instytucje, zakłady pracy oraz grupy mieszkańców, które liczą co najmniej 50 osób. - Konieczna jest także zgoda zgłaszanego kandydata – przypomina nasz rozmówca. Leszek Arent zaznacza również, aby we wniosku dokładnie opisać zasługi kandydata na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców.

- Kapituła zwraca uwagę przede wszystkim na działalność społeczną kandydata – podkreśla. Ponadto dokonania osoby zgłaszanej powinny przyczyniać się do podniesienia prestiżu miasta oraz służyć całej lokalnej społeczności. Zgodnie ze statutem, przy wyborze laureata kapituła uwzględnia opinię osób lub organizacji zgłaszających daną kandydaturę, ale także kieruje się swoją wiedzą na temat prezentowanej we wniosku osoby.

Kto w kapitule?


Członkowie kapituły decydują o wyborze laureata poprzez głosowanie. Natomiast skład kapituły wybiera zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej – spośród członków TPZM, jak również cieszących się szacunkiem mieszkańców Mławy. Obecnie przewodniczącym kapituły jest Leszek Zygner, a członkami: Henryk Antczak, Leszek Arent, Jan Golec, Andrzej Grzymkowski, Barbara Gutowska, Zofia Jaros, Ryszard Juszkiewicz, ks. Ryszard Kamiński, Stanisław Matyjasik i Maria Świtoń. Tytuł Mławianina Roku ma charakter prestiżowy i honorowy. Nie wiąże się on z żadną gratyfikacją finansową. Laureat otrzyma statuetkę św. Wojciecha 23 kwietnia b.r. - w święto patrona naszego miasta.

Tytuł Mławianina Roku jest nadawany od 1999 r. Do tej pory otrzymały go następujące osoby: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz, ks. kan. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak, Jan Golec, dr Jerzy Kwiecień, Henryk Kacprzak, Lidia Halina Rzeplińska i ks. Ryszard Kamiński.
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z bliska #2174094 | 178.42.*.* 3 lut 2017 15:28

  Czytelniczka możesz sobie zgłaszać masz do tego prawo, tylko że takich aktywistów jak Pan Dębski to w Mławie jest na pęczki, tylko nie są tak namolni ze swymi pomysłami i nie pchają się na pierwsze strony jak DĘBSKI, A ROBIĄ SWOJE BEZ ROZGŁOSU, A DĘBSKI niech dalej zbiera swe świecidełka, bo machaniem rakietą i jazdą na rowerze to Mławianinem się nie zostaje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czytelniczka #2173600 | 86.88.*.* 2 lut 2017 23:14

  Zgłaszam Pana Janusza Dębskiego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kex #2173230 | 178.36.*.* 2 lut 2017 13:11

  Jeżeli taki tytuł ma już dyrektor ZOZ pan Jacek Białobłocki, który robi tylko to co do niego należy i bierze za to niemałe pieniądze oraz były poseł Mirosław Koźlakiewicz, który w naszym powiecie zasłynął z ferm drobiu stawianych nieopodal zabudowań mieszkalnych itp to ja pragnę zasugerować do tego tytułu burmistrza pana Sławomira Kowalewskiego, który podejmuje bardzo odważne, niestandardowe decyzja, np. PPP, bez konsultacji z mieszkańcami i który systematycznie nie wywiązuje się już trzecią kadencję ze swych obietnic wyborczych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. z bliska #2173191 | 95.49.*.* 2 lut 2017 12:18

  WSTEPNIE na MŁAWIANINA ROKU 2016 proponuje Pana Henryka Sławutę, zasłużony spolecznik zwlaszcza w Mławski sport były RADNY az dziw że do tej pory nikt tego aktywisty nie zgłaszał, po wpisie już zaczynam zbierać podpisy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz