Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Kiedy doczekamy się remontu kina?

2017-01-27 10:47:51 (ost. akt: 2017-01-27 10:51:09)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Modernizacja i rozbudowa mławskiego kina ma kosztować około 11 mln zł. Póki co jednak nie wiadomo, kiedy ta inwestycja się rozpocznie. W ratuszu informują jedynie, że urzędnicy będą zabiegali o środki zewnętrzne na realizację tego zadania.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Miejski Dom Kultury w Mławie został odnowiony kilka lat temu. Nowoczesny budynek cieszy oko zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Jedynym pomieszczeniem, które wciąż jeszcze przypomina lata PRL-u jest natomiast sala kinowa. I to właśnie jej odnowienie byłoby drugim etapem przebudowy i rozbudowy Miejskiego Domu Kultury w Mławie. O jego realizacji w naszym mieście mówi się już od dawna, jednak póki co władze miasta nie ujawniły terminu realizacji inwestycji. Jak do tej pory powstała dokumentacja. Jej wykonanie kosztowało 98 tys. 400 zł.

A kiedy będzie realizowana sama inwestycja? - Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła – mówi Magdalena Grzywacz, rzecznik Urzędu Miasta w Mławie. Oczywiście brak wyznaczonych terminów wiąże się z dużymi kosztami przedsięwzięcia, które oszacowano na około 11 mln zł. Ratuszowi urzędnicy zamierzają powalczyć o środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji. Magdalena Grzywacz przypomina, że miasto na przeprowadzenie pierwszego etapu rozbudowy i przebudowy dostało dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł. - W przypadku realizacji II etapu także będziemy korzystać z wszelkich możliwych form dofinansowania inwestycji – dodaje nasza rozmówczyni.

Jakie prace
będą wykonane?

W ramach drugiego etapu inwestycji planowana jest kompleksowa przebudowa sali kina oraz budowa sali baletowej wraz z zapleczem dla artystów występujących na scenie oraz uczestników zajęć w domu kultury. Ponadto, w opracowanym projekcie uwzględniono zwiększenie sali baletowej znajdującej się na 2 piętrze. - Projektanci zdecydowali się także na zmianę usytuowania drzwi ewakuacyjnych w kinie. Zostały przeniesione z elewacji zachodniej, od strony garaży, na stronę wschodnią w pobliżu obecnie istniejących drzwi. Na elewację zachodnią wprowadzona zostanie zieleń w postaci pnączy. Budynek kina po wykonaniu etapu drugiego zostanie połączony w jedną strefę pożarową z wydzielonymi klatkami, windą i częścią administracyjną z budynkiem remontowanym w pierwszym etapie – objaśnia rzecznik magistratu.

Według dokumentacji kino ma być wyposażone w nowy system dźwiękowy – cyfrowy dolby atmos. To coś więcej niż zwykłe systemy dźwięku wielokanałowego, takie jak 5.1 czy 7.1. W przypadku tego systemu możliwe jest wygenerowanie osobnej ścieżki dźwiękowej dla każdego, wybranego głośnika. Zaprojektowano także system dla osób niedowidzących i słabosłyszących. Kubatura budynku po rozbudowie, nadbudowie i przebudowie wyniesie 9499 m sześć.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB