Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Mława. Nawet 500 złotych mandatu za palenie śmieci

2017-01-26 08:37:14 (ost. akt: 2017-01-26 08:39:12)
Wiele kontroli odbyło się po sygnałach mieszkańców

Wiele kontroli odbyło się po sygnałach mieszkańców

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Mandat za palenie śmieci w domowym piecu może wynieść nawet 500 zł. Strażnicy miejscy kontrolują mławskie posesje. Władze apelują o zgłaszanie osób łamiących zakaz spalania odpadów.

Od października 2016 do 11 stycznia 2017 r. strażnicy miejscy przeprowadzili 180 kontroli porządkowych. Polegały one m.in. przeglądzie pieców i palenisk pod kątem używanego opału. Żadna z 30 kontroli przeprowadzonych w styczniu 2017 r. nie wykazała uchybień w tym zakresie. Natomiast w ubiegłym roku strażnicy kilkakrotnie wystawiali mandaty. Mławianie palili w piecach śmieci: opony, ubrania oraz płyty meblowe, lakierowane i wiórowe. Mandat za palenie śmieci w przydomowym piecu może wynieść nawet 500 zł. Wiele z kontroli odbyło się po sygnałach mieszkańców. - W olbrzymiej większości przypadków okazuje się, że źródłem gryzącego dymu, który niepokoi mieszkańców, jest słabej jakości węgiel lub miał – informuje Marek Wysocki, komendant Straży Miejskiej w Mławie. Na skutek spalania odpadów w domowych piecach do mławskiego powietrza dostają się toksyczne substancje. 47 procent dwutlenku węgla pochodzi z kotłowni w domach. Tak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. W domowych piecach nie uzyskuje się tak wysokich temperatur spalania, neutralizujących toksyny powstające w procesie palenia się odpadów. Ratusz prosi mieszkańców o współpracę. Informacje można przekazywać, dzwoniąc pod numer: 986 lub 23 654 64 50 wew. 900. Iwona Łazowa


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB