Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Budowa ronda przy komendzie w 2018 r.

2017-01-19 08:04:10 (ost. akt: 2017-01-19 09:03:06)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Rondo przy Komendzie Powiatowej Policji w Mławie ma być budowane w przyszłym roku. Integralną częścią tej inwestycji będzie także przebudowa ulicy Lelewela, a w kolejnych etapach – ulic Kościuszki, Granicznej i Brukowej.

Na ostatniej sesji rady powiatu, kiedy to uchwalano budżet na rok 2017, podczas dyskusji radny Tomasz Chodubski zwrócił uwagę na to, że na bieżący rok zaplanowano inwestycje drogowe poza Mławą, na terenach wiejskich. W samej Mławie natomiast ich zabrakło. Jak argumentował – nie ma także, kluczowej dla bezpieczeństwa, budowy ronda przy komendzie policji w Mławie, wraz z remontem kilku ulic.

W odpowiedzi starosta Włodzimierz Wojnarowski zaznaczył, że przy podziale środków na inwestycje zwracano uwagę na zaspokojenie najważniejszych potrzeb. Zaznaczył również, że w inwestycji, o której mowa, swój udział ma też samorząd miejski, którego zadaniem będzie przebudowa podziemnych instalacji i sieci. Obecnie starostwo dysponuje dokumentacją budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Lelewela, Kościuszki i Reymonta oraz przebudowy ulic: Lelewela, Kościuszki, Granicznej i Brukowej. Jej wykonanie kosztowało 189 tys. zł, a szacunkowa wartość całej inwestycji to około 17 mln zł.

Samorząd powiatowy planuje podzielić zadanie na trzy etapy i ubiegać się w tym roku o środki zewnętrzne w ramach Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Realizacja rozpoczęłaby się w roku 2018. Pierwszym etapem inwestycji byłaby budowa ronda i przebudowa ulicy Lelewela, drugim - przebudowa ulicy Kościuszki od nowego ronda do skrzyżowania z ulicą Zuzanny Morawskiej. Ostatnim etapem byłaby natomiast przebudowa dalszego ciągu ulic Kościuszki – Graniczna – Brukowa, aż do Piłsudskiego.

Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Robert Bartosewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nadia #2164082 | 95.160.*.* 20 sty 2017 17:00

    Wkońcu!!!!! :)))

    ! - + odpowiedz na ten komentarz