Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pasowanie na czytelnika w "Jedynce"

2017-01-17 11:45:07 (ost. akt: 2017-01-17 11:51:45)

Autor zdjęcia: ZPO1 Mława

Podziel się:

Pierwszoklasiści z mławskiej "Jedynki" (ZPO 1) 21 grudnia zostali pasowani na czytelników. Uroczystość odbyła się w szkolnej bibliotece.

Celem imprezy było promowanie czytelnictwa, przygotowanie dzieci do roli samodzielnego czytelnika oraz zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów bibliotek i poszanowania książek.

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią panią Renatą Przybyłowską zostali zaproszeni do Krainy Książek - "Książkolandii”.

Z tej okazji klasa pierwsza wzięła udział w specjalnej uroczystości, podczas której dzieci wykazały się wiedzą ze znajomości baśni i bajek, odgadując zagadki i ilustracje z książek- w ten sposób na chwilę oderwały się od rzeczywistości i przeniosły w świat baśni i fantazji. „Pierwszaki” wysłuchały też próśb książek zawartych w wierszu "Skarga książki". Następnie dzieci poznały regulamin, czyli zasady zachowania się w bibliotece i obchodzenia z książkami. Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania nastąpił moment złożenia uroczystej przysięgi: „My uczniowie pierwszej klasy Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy…”

Wszyscy uczniowie przeszli sprawdzian wyśmienicie, złożyli przysięgę i wypożyczyli nowiutkie książki. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał kolorową zakładkę. Imprezę przygotowały nauczycielki bibliotekarki: Dorota Tadrzyńska i Agnieszka Wysocka.

Źródło: ZPO 1 Mława
Oprac. Iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB