Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Będzie składowisko azbestu? Mieszkańcy mogą składać uwagi

2017-01-08 13:44:25 (ost. akt: 2017-01-08 13:47:11)
Uwagi i wnioski można składać do 12 stycznia

Uwagi i wnioski można składać do 12 stycznia

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Firma Novago planuje utworzenie składowiska odpadów azbestowych w Miączynie Dużym. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z dokumentacją sprawy, a także składać do niej uwagi i wnioski – jeszcze do 12 stycznia b.r.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Spółka Novago jest operatorem odpowiedzialnym za odbiór i utylizację odpadów w większości gmin naszego powiatu. Wniosek w sprawie wydania tak zwanej decyzji środowiskowej wpłynął do Urzędu Gminy w Szreńsku 15 grudnia 2016 r. Chodzi o planowane przedsięwzięcie pod nazwą „Budowa składowiska odpadów azbestowych w miejscowości Miączyn Duży Gmina Szreńsk”.

Jak poinformował wójt Marek Nitczyński w swoim obwieszczeniu, planowana inwestycja kwalifikuje się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, w związku z tym przystąpiono do przeprowadzenia oceny tego oddziaływania.

Tak zwaną decyzję środowiskową w tej sprawie wyda wójt Marek Nitczyński, a opinie i uzgodnienia wcześniej wydadzą mławski sanepid i regionalny dyrektor ochrony środowiska w Warszawie.

Ponadto szef gminy informuje, że każdy zainteresowany może zapoznać się z dokumentacją sprawy w Urzędzie Gminy Szreńsk w pokoju nr 17. Można także składać uwagi i wnioski, zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Będzie to możliwe do 12 stycznia.

Złożone uwagi i wnioski będą rozpatrzone przez Marka Nitczyńskiego przed wydaniem decyzji środowiskowej.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mławianin #2159944 | 77.253.*.* 14 sty 2017 20:56

    Kamień z serca, że nie w Mławie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz