Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Dzierzgowo. Coraz bliżej wyborów nowego wójta

2016-12-29 08:26:18 (ost. akt: 2016-12-29 08:28:55)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Mieszkańcy gminy Dzierzgowo nowego wójta wybiorą w niedzielę 29 stycznia. Zarejestrowały się 4 komitety wyborcze. Najprawdopodobniej tylu właśnie będzie kandydatów na szefa gminy.

Wszystko wskazuje na to, że o fotel wójta w gminie Dzierzgowo powalczą 4 osoby. Tyle właśnie komitetów wyborczych zarejestrowało się u Komisarza Wyborczego w Ciechanowie. Do 5 stycznia komitety te muszą zarejestrować kandydatów. Jednak już teraz nazwy większości z nich zdradzają nazwiska kandydatów. Pierwszym z zarejestrowanych jest Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Zakrzewskiego, którego pełnomocnikiem jest Mariusz Zakrzewski. Przypomnijmy, że Zakrzewski, mieszkaniec Dzierzgówka, już startował w wyborach na wójta Dzierzgowa w roku 2014, kiedy to uzyskał drugi w kolejności wynik. Kolejny z zarejestrowanych to Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Kucińskiego. Pełnomocnikiem jest Edyta Kucińska. Kuciński mieszka w Szumsku. Jest radnym powiatowym wybranym z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz szefem Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierzgowie. Następny komitet nie ma w swojej nazwie nazwiska – jest to Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Dzierzgowo Stolicą Prezydenckiej Krówki, a jego pełnomocnikiem został Jarosław Valentino Krupiński z Mławy. Czwarty z zarejestrowanych to Komitet Wyborczy Wyborców Witolda Bagińskiego, a jego pełnomocnikiem jest Jan Krzysztof Komosa. Bagiński jest mławianinem. To radny powiatowy wybrany z listy PSL-u i były szef powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mieszkańcy gminy pójdą do urn 29 stycznia. Przedtem czeka ich kampania wyborcza, bo zapewne każdy z kandydatów będzie chciał przekonać wyborców do oddania głosu właśnie na niego. Przypomnijmy, że obecnie funkcję wójta pełni Zdzisław Morawski, który został powołany przez premier polskiego rządu Beatę Szydło. Dotychczasowy wójt gminy Dzierzgowo Robert Jeliński zmarł w listopadzie b.r. Z tego właśnie powodu było konieczne ogłoszenie wyborów. Robert Bartosewicz

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dzierzgowianka #2148968 | 82.160.*.* 2 sty 2017 17:44

    Moim zdaniem, żaden z obecnych kandydatów nie jest odpowiedni, ta gmina jest z góry skazana na porażkę jeśli chodzi o władzę, a szkoda, bo jest tylu młodych, ambitnych ludzi, a wszędzie PSL, układy, układziki..

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. chudy #2145178 | 79.74.*.* 29 gru 2016 11:33

    pan wacław byłby dobrym kandydatem

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz