Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Jasełka bożonarodzeniowe w "Jedynce"

2016-12-22 11:41:24 (ost. akt: 2016-12-22 11:44:36)

Autor zdjęcia: ZPO1 Mława

Podziel się:

W Szkole Podstawowej nr 1 tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia 22 grudnia odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy VIA i szkolnego chóru, pod kierunkiem pań katechetek: A. Sietczyńskiej i J. Kaczerskiej.

W przedstawieniu wystąpiła Maryja i święty Józef. Do żłóbka przybyli pasterze z darami. Nie zabrakło aniołów. Maleńkiemu Panu Jezusowi oddali pokłon trzej mędrcy ze wschodu. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor ZPO1 p. Janina Lampkowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Na zakończenie spotkania wręczono nagrody i dyplomy laureatom szkolnego konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz laureatom konkursu poetyckiego.

ZPO 1 Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB