Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Przed szpitalem powinny być pasy

2016-12-14 15:04:51 (ost. akt: 2016-12-14 15:07:49)
- Tu obowiązkowo powinno być przejście – mówi Józef Sobczak

- Tu obowiązkowo powinno być przejście – mówi Józef Sobczak

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Wyścig z samochodem to niekoniecznie dobry sposób na terapię. Tak bywa na ul. Dobrskiej, pomiędzy szpitalem a parkingiem. - Trzeba szybko przechodzić, bo niektórym kierowcom bardzo się śpieszy. Tam powinny być pasy – apeluje Józef Sobczak. Okazuje się, że jest na to szansa.

Miasto zbudowało parking przed szpitalem na ul. Dobrskiej. Tylko, że z miejsca postoju coraz trudniej przejść na drugą stronę ulicy do tejże placówki medycznej. Nie ma tam ani jednego przejścia dla pieszych. Wcześniej być może potrzeba nie była tak pilna. Obecnie jest inaczej.

Zdążyć przed
samochodem

Z kulturą kierujących bywa różnie. Często piesi przebiegają przez jezdnię, aby zdążyć przed samochodem. Pół biedy jeśli ktoś jest w miarę sprawny. Jednak takie osoby przed szpitalem bywają w mniejszości. Józef Sobczak, który od jakiego czasu regularnie uczęszcza do przyszpitalnej przychodni na rehabilitację, widzi potrzebę umieszczenia przejść dla pieszych. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z redakcją „Kuriera”. - Przed samym szpitalem droga jest zepsuta to każdy zwalnia. Najgorzej jest nieco dalej, tam gdzie jezdnia jest dobra. Niektórzy myślą, że można docisnąć gazu. Widzę, jak ludzie poruszający się o kulach obawiają się przejść na drugą stronę jezdni. Osoby z małymi dziećmi czekają, rozglądają się, czy nie jedzie jakieś auto. Obawiają, czy zdążą przed nadjeżdżającym pojazdem. W takich warunkach łatwo o nieszczęście. Wystarczy chwila nieuwagi – obawia się pan Józef. Wskazuje na potrzebę umieszczenia pasów. - Tu powinny być przejścia. Moim zdaniem przydałyby się przed parkingiem i portiernią – wskazuje miejsca czytelnik. Tak, aby zapewnić pieszym komfortowe warunki do przejścia. Podobnego zdania byli inni przechodnie, zapytani o sytuację.

Komisja wyznaczy
przejście

Czy jest szansa na pasy przed wejściem na teren szpitala? Zapytaliśmy o to w mławskim ratuszu. - Ze względu na informację, która wpłynęła od państwa, i akcentowanie, że prośba czytelnika nie jest odosobniona, miasto będzie wnioskować do komisji ds. organizacji ruchu na drogach powiatowych i gminnych, która działa przy starostwie powiatowym, o wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. dr Anny Dobrskiej – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Mławie. Teraz wystarczy poczekać na efekty. Przypominamy też, że w sytuacji, gdy miejsce przejście dla pieszych nie jest wyznaczone, piesi mogą przechodzić przez jezdnię w dowolnym miejscu. Oczywiście przy zachowaniu szczególnej ostrożności. Natomiast tam, gdzie są pasy, piesi mają bezwzględny obowiązek poruszać się po wyznaczonym przejściu. Iwona Łazowa

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. realista #2154715 | 83.6.*.* 8 sty 2017 17:01

  Bzdury do potęgi,pisać każdy może trochę lepiej trochę gorzej,ha,ha gdyby tak było to przynajmniej na fotce byłby uwidoczniony jeden pojazd a jest oderwany od rzeczywistości mędrzec bo jak inaczej skomentować...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. abc #2137809 | 178.43.*.* 18 gru 2016 10:21

  Nie pasy dziadku,ale progi spowalniające.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. petent #2135829 | 83.15.*.* 15 gru 2016 11:35

  Pasy powinny pojawić się także przy Starostwie Powiatowym oraz przy Urzędzie Pracy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mławiak #2135626 | 14 gru 2016 23:45

   "tam, gdzie są pasy, piesi mają bezwzględny obowiązek poruszać się po wyznaczonym przejściu" i ciekawi mnie czy piesi tak będą postępować czy podobnie jak w innych miejscach np. Żwirki/Wójtostwo, Żwirki/Sądowa itd. będą mieć to w nosie, narażając siebie i kierowców a może z pokorą zapłaconą mandat za każdym razem. Wypadek z udziałem pieszego to tez nic przyjemnego dla kierowcy.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz