Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Kowalewo. Strażacy mają nowy wóz

2016-11-03 14:06:42 (ost. akt: 2016-11-03 14:07:35)

Autor zdjęcia: OSP Kowalewo

Podziel się:

Ochotnicy ze straży pożarnej w Kowalewie (gm. Wiśniewo) cieszą się już nowym wozem. Ma on większy zbiornik na wodę niż mercedes, którego zastąpi. Jest też napęd na 4 koła, co pozwoli na używanie go w warunkach terenowych. - Samochód zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminny – mówi prezes OSP Karol Wtulich.


Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalewie samochód ratowniczo-gaśniczy otrzymała w poniedziałek 24 października. Nowy nabytek kosztował 740 tys. zł. - Będzie nam służył jako samochód wielozadaniowy. Na jego wyposażeniu będzie sprzęt gaśniczy oraz sprzęt do ratownictwa technicznego – mówi szef ochotników z Kowalewa Karol Wtulich. Wóz ma zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów, czyli o tysiąc więcej niż mercedes, którego ma zastąpić. Auto ma także napęd na cztery koła, dlatego też będzie mógł być używany z powodzeniem w warunkach terenowych.

- Myślę, że samochód ten znacznie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wiśniewo – dodaje Karol Wtulich. Wspomniany tu mercedes, który ma już 25 lat trafi do jednostki OSP w Podkrajewie. Ochotnicy z Kowalewa mają jeszcze na wyposażeniu stara 266.

Przypomnijmy, że OSP Kowalewo należy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Obecnie jednostka liczy 24 druhów oraz 20 w młodzieżowej drużynie, działającej już prawie rok. W tym roku ochotnicy OSP wyjeżdżali około 70 razy do różnego rodzaju akcji. Były to m.in. pożary, wypadki i inne zagrożenia, takie jak np. owady, które mogłyby być niebezpieczne dla mieszkańców.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB