Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Basen zamknięty do odwołania

2016-10-27 08:40:22 (ost. akt: 2016-10-27 08:41:47)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Mławski basen 21 października został całkowicie zamknięty. System uzdatniania wody nie działa prawidłowo, a wyniki badań nie spełniają norm. Problem z wodą występujący dotąd na małej niecce pojawił się też na basenie sportowym.

Sytuacja na basenie nie podobała się mławianom. Otrzymaliśmy w tej sprawie list od czytelnika (list na www.kuriermlawski.pl). Zwraca uwagę na kilka aspektów sprawy. Jego zdaniem bilety powinny być tańsze, skoro oferta jest ograniczona. Co w związku z tym? - Klient jest informowany o ofercie i ograniczeniach. Skoro kupił bilet, to zaakceptował warunki na jakich odbywa się korzystanie z basenu – informuje Piotr Jankowski, dyrektor MOSiR-u. Poinformował nas też, że od 21 października zamykają cały basen.

System uzdatniania
wody źle działa

- System uzdatniania wody, instalowany przez firmę Blue Point nie działa prawidłowo, a wyniki badań nie spełniają norm zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach – wyjaśnia Piotr Jankowski, dyrektor MOSiR-u. Ratusz wydał komunikat. - Burmistrz Miasta Mława 14 października br. poinformował wykonawcę usługi, o odstąpieniu od umowy. Ponadto ze względu na straty materialne oraz te o charakterze społecznym, wynikające z niezakończenia realizacji zadania, Miasto Mława będzie dochodziło od wykonawcy kar umownych. (..) Miasto jest zobowiązane ogłosić kolejny przetarg i wyłonić firmę, która podejmie się budowy systemu uzdatniania wody wykorzystującego dwutlenek chloru. Procedury już zostały rozpoczęte – informuje Magdalena Grzywacz, rzeczniczka ratusza. O tym, że są problemy z małą niecką na basenie, niedawno pisaliśmy. Przypomnijmy. Przerwę technologiczną wydłużono w związku z pracami związanymi z nową technologią uzdatniania wody. Badania wody nie były zadowalające i sanepid nie dopuścił basenu do użytku. Wykonawca miał znaleźć rozwiązanie problemu.

Jak to się
zaczęło?

W czerwcu 2016 r. mławski urząd miasta ogłosił przetarg i szukał wykonawcy, który zająłby się wprowadzeniem nowej technologii uzdatniania wody w nieckach krytej pływalni w Mławie. Chodziło o budowę systemu wykorzystującego dwutlenek chloru. Głównym założeniem inwestycji było spełnienie nowych wymagań w tym zakresie. W wymaganym terminie (do 26 lipca br.) oferty złożyły dwie firmy. Wybrano spółkę Blue Point Sp. z o.o. z Białegostoku. Zgodnie z umową instalacja systemu miała nastąpić do 31 sierpnia br. Wydział rozwoju i inwestycji ratusza przychylił się do prośby firmy Blue Point o przedłużenie terminu ze względu na nieprzewidziane problemy. Po kolejnych korektach i testach systemu burmistrz zdecydował o odstąpieniu od umowy. Wobec tego baseny krytej pływalni zostały zamknięty, a firmę wezwano do demontażu założonych przez siebie urządzeń. Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MADLEN ADLEN #2099903 | 83.24.*.* 27 paź 2016 21:03

    Bezsensu. Jak się może coś nie udac, w Mławie napewno się to nie uda. Mławski basen już dawno powinien być zamknięty, a Pan Jankowski komentując w ten sposob zachowuje się po świńsku. Teraz wszystko na firmę która mondtuje system uzdatniania. A przed rozpoczęciem montażu systemu niby jak działał basen? Co chwile któraś z niecek zamknięta. Panie Jankowski co Pan na to?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz