Piątek, 3 kwietnia 2020. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

Handlowcy obawiają się przebudowy. Zablokuje dojazd do ich sklepów?

2016-10-14 08:33:07 (ost. akt: 2016-10-14 08:38:23)
Ulica Lelewela ma zostać przebudowana

Ulica Lelewela ma zostać przebudowana

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Rondo przy komendzie policji w Mławie ma być gotowe w 2018 r. Już teraz handlowcy z tej okolicy obawiają się, że ścieżka rowerowa, która ma zostać zbudowana przy tej okazji na ul. Lelewela zablokuje dojazd do ich sklepów. Pisma w tej sprawie kierowali już do Warszawy, ale odpowiedź ze stolicy była negatywna.

Koncepcja budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Sienkiewicza i Lelewela jest już gotowa. Poza samym rondem mają zostać też zmodernizowane okoliczne drogi, w tym m.in. cała ulica Lelewela. Przewidziano na niej po prawej stronie (patrząc od strony ul. Kopernika), gdzie znajduje się m.in. bursa szkolna i kilka sklepów, budowę ścieżki rowerowej. Po drugiej stronie natomiast ma być parking. Ten pomysł nie podoba się właśnie handlowcom. Protest w tej sprawie trafił do Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. - Chcą zrobić tu ścieżkę rowerową. A to oznacza zakaz zatrzymywania się pojazdów – powiedziała dziennikarzowi „Kuriera” właścicielka jednego ze sklepów przy ul. Lelewela. Jej zdaniem ścieżka rowerowa powinna powstać po drugiej stronie ulicy, a parking tu, gdzie są sklepy i bursa. Nasza rozmówczyni obawia się, że klienci przestaną odwiedzać jej sklep. Jak zaznacza, będą też problemy z dostawą towaru. - Pod naszym apelem do Urzędu Wojewódzkiego podpisało się około 50 – 60 osób. Niestety dostaliśmy odpowiedź negatywną na nasze pismo – mówi właścicielka.

Za wcześnie
na konkrety?

Jak zaznacza starosta Włodzimierz Wojnarowski, jeszcze w tym roku ma powstać projekt techniczny budowy ronda i przebudowy okolicznych ulic. W 2017 roku miasto Mława powinno przygotować do tego infrastrukturę podziemną. - Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca 2018 r. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretnych, szczegółowych rozwiązaniach komunikacyjnych, takich jak na przykład brak dojazdu do konkretnego sklepu – przekonuje Włodzimierz Wojnarowski.

Ślubowski:
to optymalne rozwiązanie

Z kolei dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Leszek Ślubowski zaznacza, że ścieżka rowerowa jest zaplanowana w sposób racjonalny. - Po tej stronie ulicy Lelewela, gdzie znajduje się bursa szkolna trudno byłoby budować parkingi, bo miejsc postojowych byłoby mało. Bo po tej stronie mamy w niewielkich odległościach wjazdy na posesję, jest też wjazd w ulicę Krasińskiego, dlatego na miejsca parkingowe pozostaje tu niewiele miejsca – argumentuje Ślubowski. Jego zdaniem klienci sklepów mogli by się zatrzymywać właśnie na parkingu po drugiej stronie. W sprawie dostaw towaru wskazuje natomiast, że dostęp do swoich posesji handlowcy mają właśnie od strony ul. Krasińskiego. Dyrektor PZD wskazuje także na to, że ścieżka rowerowa, będąc po zaplanowanej stronie, będzie tworzyła ciąg komunikacyjny dla jednośladów – łącząc się ze ścieżkami na ul. Piłsudskiego, Kopernika oraz tą zaplanowaną na ul. Kościuszki. Zdaniem Ślubowskiego rozwiązania zaproponowane na ul. Lelewela są optymalne. Robert Bartosewicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2088611 | 178.36.*.* 14 paź 2016 10:35

    Jeszcze się taki nie narodził, coby wszystkim dogodził, szanowni handlowcy. A ścieżka rowerowa na Kopernika jest po tej samej stronie ulicy, co ma być na Lelewela czy po drugiej? bo jeśli po tej samej to sprawa bezdyskusyjna. Ścieżki winny się ze sobą łączyć w jeden ciąg komunikacyjny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz