środa, 24 października 2018. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Na basen tylko z dorosłym. Rodzice zbulwersowani

2016-10-04 11:47:05 (ost. akt: 2016-10-04 11:49:06)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Dziecko na basen wejdzie tylko z dorosłym opiekunem. Niektórzy rodzice są zbulwersowani. - Pracujący rodzice nie mają możliwości towarzyszenia dzieciom na basenie. Poza tym dla nas, to dodatkowe koszty – usłyszeliśmy.

Rodzice, którzy osobiście przekonali się o zmianach, zasygnalizowali problem reakcji „Kuriera”.
Dzieci chciały skorzystać z basenu. Okazało się, że bez dorosłego opiekuna wejść nie mogą. Chodzi tu o towarzyszenie dziecku w pełnym zakresie. Czyli rodzic musi się przebrać w strój kąpielowy. - Jak możemy tam być skoro pracujemy. Poza tym za swój pobyt rodzic musi zapłacić – mówi przejęta sytuacją matka. Wskazuje, że takie przepisy ograniczają zarówno rodziców jak i dzieci. Pracujący rodzice nie pójdą z pociechami na pływalnię. Ponadto pobyt dwóch osób swoje kosztuje. Rodzice nie czują się też na siłach by pomóc w razie problemów. Podkreślają, że nie są fachowcami w tej dziedzinie. - Od tego są ratownicy – mówią. - Czemu to ma służyć? To zrzucenie odpowiedzialności na rodzica, który nie umie pływać. Poza tym dlaczego rodzic ma płacić za coś z czego nie korzysta? – pyta pani Lidia z Mławy.

Regulamin
zmienili radni

W zarządzającym krytą pływalnią MOSiR-ze poinformowano nas, że regulamin basenu zmieniła rada miejska (uchwałą z 26 kwietnia 2016r.). Radnym chodziło m.in. o ewentualnie szkody, które dzieci mogłoby wyrządzić. Jak wynika z kodeksu cywilnego małoletni, który nie ukończył trzynastu lat, nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. - W związku z powyższym osoby, które nie ukończyły trzynastego roku życia nie mogą przebywać na hali basenu bez pełnoletniego opiekuna – informuje Piotr Jankowski dyrektor MOSiR-u. Jak sprawa opiekunów jest zorganizowana w przypadku zajęć grupowych na basenie? Czy rodzice, nie korzystający z basenu w tym czasie, nadal mogą bez opłat wejść i np. przebrać dziecko? - W czasie zajęć grupowych opiekę nad grupą przejmuje instruktor lub trener prowadzący zajęcia. Rodzice mogą wejść do szatni i przygotować dzieci do zajęć – odpowiada dyrektor. Iwona Łazowa

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. troll #2081406 | 195.248.*.* 6 paź 2016 07:19

  Może więcej konkretów. Ile dzieci i w jakim wieku w ciągu roku wyrządziło szkody! Nie specjalnie rozumiem zachowania Rady i Dyrektora, który pewnie jak zawsze oznajmi - Ja nic nie wiem ,to nie ja !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marek #2081101 | 37.47.*.* 5 paź 2016 16:40

  Kompletna bzdura. Rada Miasta zmieniła uchwale ale.......na wniosek Dyrektora MOSIR. No cóż sytuacja dalej pozostaje jednak taka, ze MOSIR nie organizuje sam zajęć dla dzieci. Rodzice są wiec skazani na dodatkowe ponoszenie kosztow. Moze Pan Dyrektor znając juz problem i zatrudniając na etatach INSTRUKTORÓW zorganizował by choćby dwa razy w tygodniu zajęcia dla tych dzieci.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Trzy kropki #2080915 | 37.47.*.* 5 paź 2016 12:49

  Przypuszczam, ze chodzi raczej o ograniczenie zanieczyszczania wody odchodami, co w przeszlosci mialo miejsce kilka razy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ja #2079714 | 37.128.*.* 4 paź 2016 11:58

  I bardzo dobrze! Puszczą te dzieci samopas a one latają jak dziki spuszczone z łańcucha. I już proszę nie przesadzać z tą pracą, bo w końcu ktoś się chyba dzieckiem zajmuje ? A na basen można przyjść po pracy. Co do uiszczania opłaty - w końcu jest 500+.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz