Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Gmina sprzedaje i wydzierżawia – stare szkoły pójdą pod młotek

2016-09-30 08:53:19 (ost. akt: 2016-09-30 08:55:42)
Wójt Robert Jeliński zaznacza, że chce uporządkować sprawy dotyczące nieruchomości

Wójt Robert Jeliński zaznacza, że chce uporządkować sprawy dotyczące nieruchomości

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Urząd Gminy Dzierzgowo w ostatnim czasie ogłosił sporo przetargów na sprzedaż bądź wydzierżawienie nieruchomości. Na trzech z nich znajdują się budynki po dawnych szkołach. Jak informuje wójt gminy Robert Jeliński, chodzi tu przede wszystkim o uporządkowanie gospodarki nieruchomościami.

Urząd Gminy zamierza sprzedać m.in. działki, na których kiedyś działały szkoły: w Brzozowie Łęgu i Tańsku-Kiernozach. Samorząd chce jeszcze zagospodarować budynek poszkolny w Nowym Brzozowie, ale w tym przypadku poszukiwany jest dzierżawca. Do wydzierżawienia są pomieszczenia w części szkolnej o powierzchni 609 m kw. oraz piwnica o powierzchni 133 m kw. W planie zagospodarowania przestrzennego ta działka przeznaczona jest pod usługi publiczne.
Wójt Robert Jeliński miał plany uruchomienia tutaj domu pomocy społecznej albo domu seniora, ale jak podkreśla teraz, inwestycja ta będzie musiała trochę poczekać. - Prowadzimy w tej sprawie rozmowy z dwoma podmiotami. Jednak w tym roku na pewno nic z tym nie zrobimy. Trzeba pamiętać, że w budynku tym mieszkają 4 rodziny i należałoby dokonać podziału części mieszkalnej od pozostałej części dawnej szkoły – objaśnia Robert Jeliński. Samorząd chce sprzedać jeszcze inne, wspomniane już działki, na których kiedyś funkcjonowały szkoły. Działka w miejscowości Tańsk-Kiernozy ma 0,6 ha powierzchni, a znajdujący się tam budynek – 450 m kw. - Jakiś czas temu tą nieruchomością był zainteresowany inwestor, który chciał tu otworzyć placówkę, w której prowadzono by szkolenia psów, jednak wycofał się z tego pomysłu – relacjonuje wójt Dzierzgowa. Dodajmy, że nieruchomość ta została w ogłoszeniu przetargowym wyceniona na 31 tysięcy złotych i jest w złym stanie technicznym. Dach przecieka, a ściany i sufity są zawilgocone i zagrzybione. Podłoga z płytek PCV jest całkowicie zniszczona. Część cegieł została zlasowana. W budynku nie ma instalacji technicznych. Istnieje natomiast możliwość podłączenia energii elektrycznej i wody z istniejących przyłączy. Większa, również „poszkolna”, działka (1,06 ha) znajduje się w Brzozowie Łęgu. Gmina zamierza ją sprzedać. Cena zawarta w ogłoszeniu przetargowym do 45 tys. zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie można prowadzić usługi publiczne bądź też usługi o charakterze uciążliwym. To nie wszystkie nieruchomości przeznaczone do zbycia. Ogłoszono również przetargi na sprzedaż dwóch działek w Wasiłach. Większa z nich ma powierzchnię 0,19 ha, a mniejsza 0,13 ha. Samorząd zamierza zbyć również ziemię w miejscowości Stare Łączyno. Chodzi o działkę o powierzchni 0,44 ha. Jednak tu gmina jest właścicielem tylko jednej trzeciej jej części. Robert Jeliński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB