środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Moda na dietę pudełkową

2016-09-14 08:00:00 (ost. akt: 2016-09-13 14:53:07)
Catering dietetyczny jest coraz bardziej popularny. Jedną z największych firm w branży jest LightBox, który ma ogólnopolskie centrum produkcyjne w Strzegowie.

Catering dietetyczny jest coraz bardziej popularny. Jedną z największych firm w branży jest LightBox, który ma ogólnopolskie centrum produkcyjne w Strzegowie.

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Dieta pudełkowa, czyli zestawy dietetycznych posiłków z dostawą do domu, szybko zyskuje na popularności. Jeszcze kilka lat temu korzystały z niej głównie gwiazdy telewizyjne i dyrektorzy w korporacjach. Dziś coraz więcej osób, które chcą schudnąć albo zdrowo się odżywiać, decyduje się na catering dietetyczny.

Jedną z największych firm w branży jest LightBox, który ma swoje centrum produkcyjne w Strzegowie. Firma działa od 2010 roku i rośnie bardzo szybko – średnio o ponad 25 procent rocznie. Codziennie w środku nocy z zakładu wyjeżdżają ciężarówki-chłodnie, aby dostarczyć pudełka z dietą do wyznaczonych punktów w Polsce, skąd kurierzy rozwożą je bezpośrednio do klientów. Muszą zdążyć, zanim nadejdzie pora śniadania. – Cieszę się, że coraz więcej klientów w całej Polsce wybiera naszą dietę – mówi Iwona Karpińska ze Strzegowa, kierownik produkcji w zakładzie LightBox. – Cały zespół dokłada codziennie starań, aby nasze posiłki były nie tylko dietetyczne, ale też smaczne i ładnie podane.
Przygotowanie posiłków, które mają z góry określoną ilość kalorii i składników odżywczych, wcale nie jest łatwe. Tym bardziej, że każdy klient ma do wyboru cztery rodzaje diety i pięć poziomów kalorycznych. – W tej pracy jest się trochę kucharzem, a trochę aptekarzem. Można się dużo nauczyć o zdrowym żywieniu, a to się przydaje każdemu, szczególnie jeśli się ma rodzinę i dzieci – mówi Dorota Bielska, szefowa trzeciej zmiany w zakładzie. Firma nie wymaga jednak od kandydatów do pracy wykształcenia gastronomicznego. – Nie trzeba mieć ukończonej szkoły gastronomicznej, aby pracować w zakładzie LightBox. Najważniejsze, żeby być pracowitym, starannym i umieć pracować w zespole – tłumaczy Iwona Szymańska, szefowa pierwszej zmiany w strzegowskim centrum produkcyjnym.
Można się spodziewać, że LightBox będzie zwiększał zatrudnienie. W sierpniu firma podniosła wynagrodzenia. Podstawowa stawka wzrosła o ponad 20 procent i wynosi teraz 14 zł za godzinę przed ZUS-em i podatkiem, czyli ok. 10 zł „na rękę”. Firma dodatkowo zapewnia pracownikom bezpłatne obiady – takie same, jak te, które trafiają do klientów. – Cały czas przyjmujemy nowych pracowników, zarówno w pełnym wymiarze, jak i na same weekendy, bo wtedy produkcja jest największa. Można po prostu przyjść do zakładu w Strzegowie przy ul. Słowackiego 32 albo zadzwonić do nas pod numer 692 471 925 i porozmawiać. Zachęcam, bo jesteśmy solidną firmą, praca jest urozmaicona i mamy tu naprawdę miłą atmosferę – dodaje Iwona Karpińska. JD

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Koala #2583563 | 77.255.*.* 19 wrz 2018 07:54

    Wybór wśród firm cateringowych jest z dnia na dzień jest coraz większy, ale na szczęście istnieją firmy, które posiadają już całkiem spore doświadczenie. Ja od miesięcy korzystam z WygodnejDiety i raczej niczego złego jej nie mogę zarzucić. Jest naprawdę dobrze. ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz