Koszykówka. XVI Turniej Streetballowy w Wyszynach Kościelnych

2016-09-04 17:21:13 (ost. akt: 2016-09-04 17:22:29)
Zespół Splash Brothers i organizatorzy

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

W sobotę 20 sierpnia na boisku szkolnym w Wyszynach Kościelnych odbył się XVI Turniej Streetballa o Puchar Wójta Gminy Stupsk. Zwyciężył po raz drugi mławski Splash Brothers, który w finałowym meczu pokonał zespół z Działdowa Wuja Sqaud. Startowało 10 zespołów.

Faza eliminacyjna rozegrana została w dwóch grupach. Z pierwszej awans do półfinału wywalczyły zespoły Mejdej Boyz z Nidzicy i Splash Brothers po trzy zwycięstwa. Z drugiej kwalifikacje zdobyły: z kompletem zwycięstw mławski WML Squad i Wuja Squad ( trzy zwycięstwa). Po rozegranych eliminacjach w grupach przeprowadzony został konkurs rzutów za trzy punkty. Zgłosiło się 26 zawodników, do finałowej czwórki zakwalifikowali się: Łukasz Zakrzewski, Artur Czerwiński, Przemysław Tyszka oraz Mateusz Lewandowski. W finałowej potyczce najcelniej trafiał Łukasz Zakrzewski (5 prób 4 celne trafienia). Drugie miejsce po dogrywce wywalczył Przemysław Tyszka, trzeci był Mateusz Lewandowski. W pierwszym półfinale zespół z Działdowa Wuja Squad pokonał 13:8 Mejdej Boyz, w drugim półfinale spotkały się mławskie zespoły, Splash Brothers wygrał 13:9 z WML Squad. W spotkaniu o 3 miejsce mławski WML Squad pokonał 16:12 Mejdej Boyz, w finałowym meczu Splash Brothers obroniła tytuł i została mistrzem gminy Stupsk, pokonując 13:9 Wuja Squad. Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP został wybrany Przemysław Tyszka. Organizatorem turnieju były Wyszyny Basketball. Nagrody ufundował Urząd Gminy w Stupsku. Firma „Cedrob” przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników. - Cieszę się, że koszykówka w gminie Stupsk jest dość popularna i cieszy się dużym zainteresowaniem. Takie imprezy zachęcą do udziału jeszcze więcej zawodników. Z dumą mogę stwierdzić, że w Wyszynach odbył się najlepszy turniej streetballowy w powiecie mławskim- podsumował Krzysztof Ćwik, inicjator i organizator turnieju.