Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Chińczycy kupili Novago. Siedziba firmy zostanie w Mławie

2016-08-04 09:22:20 (ost. akt: 2016-08-04 09:24:30)
Janusz Arent i Sławomir Kowalewski podczas wizyty w Chinach

Janusz Arent i Sławomir Kowalewski podczas wizyty w Chinach

Autor zdjęcia: UM Mława

Podziel się:

Firma Novago, znana kiedyś jako USKOM, przeszła w chińskie ręce. Z informacji przekazanych przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego, po wizycie w Państwie Środka wynika, że siedziba spółki, w której miasto ma swoje udziały, pozostanie w Mławie.

Sławomir Kowalewski przebywał w Chinach od 11 do 15 lipca. Włodarza naszego miasta zaprosił nowy właściciel Novago, firma China Everbright International (CEI). O efektach tej wizyty burmistrz poinformował na ostatniej sesji rady miasta we wtorek 26 lipca. Najpierw zaznaczył, że podróż oraz pobyt w Chinach został sfinansowany przez stronę zapraszającą. Przypomnijmy w tym miejscu, że Novago już od wielu lat zajmuje się odbiorem odpadów w naszym mieście. Samorząd miejski ma w tej spółce swoje niewielkie udziały, które wynoszą 2,88%. - W Chinach byłem po to, aby się dowiedzieć, jaka to jest firma, jakie ma zamiary. Była to dla mnie doskonała okazja, żeby poznać nowych właścicieli – zaznaczył burmistrz Sławomir Kowalewski. Kowalewski podkreślił, że udało się mu przekonać, aby siedziba firmy pozostała w Mławie. Jak stwierdził, Chińczycy mieli inne plany w tej kwestii. - Novago w ciągu najbliższych lat ma stać się największą firmą w tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej, a podatki będzie płacić do kasy naszego miasta – dodał Kowalewski. W dalszej części swego wystąpienia burmistrz poinformował, że w Chinach miał kontakt z wieloma przedstawicielami przedsiębiorstw. - Zachęcałem do tego, żeby inne firmy różnych branż pojawiały się w Mławie. Jestem przekonany, że bardzo dobrze i konkretnie przedstawiłem nasze, mławskie oczekiwania i liczę się z tym, że będziemy przyjmować gości, którzy będą zainteresowani tym, żeby zainwestować w naszym mieście – podkreślał. Przedstawiciele China Everbright International będą w Mławie 27 sierpnia podczas obchodów Polskiego Święta Wojsk Lądowych, a 29 sierpnia w naszym mieście ma być podpisana umowa na okoliczność nabycia firmy Novago przez Chińczyków. Robert Bartosewicz

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bodo #2041596 | 83.28.*.* 6 sie 2016 09:29

  Nie mam nic przeciwko chińczykom,ale obserwując wszelkie poczynania włodarzy nasuwa się jedno...czarne chmury czekają mławian.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Anna #2040783 | 188.146.*.* 5 sie 2016 08:17

  Z resztą do Kuriera jako gazety nie mam zastrzeżeń, często jest szybszy od portali, a proszę zauważyć, że Kurier jest tygodnikiem. Ale zwróćcie Państwo uwagę na Radio 7, w końcu lokalne radio - jak się zakorkowało miasto bo na siódemce był wyciek z cysterny, to radio nie informuje, jak zginęła żona dziennikarza, a dziennikarz w ciężkim stanie w szpitalu, co się stało wczoraj, to też nie było żadnego info na ten temat w Radiu 7. Tu mowa o wypadku na ul. Reymonta, jakby ktoś nie wiedział.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Anna #2040689 | 188.146.*.* 5 sie 2016 00:32

   Z jaką informacją Kurier jest spóźniony? Chyba nie z tą, że siedziba firmy zostaje w Mławie. To po pierwsze. A po drugie - "Kurier' to gazeta przede wszystkim - papierowa gazeta i tam są zamieszczane teksty, artykuły - możliwie najnowsze. A tu na stronie - dopiero po jakimś czasie to, co było wcześniej w gazecie. Bo gdyby od razu dali tu wszystko co mają w gazecie, to nikt gazety by nie kupił. Proste. Oczywiście niektóre rzeczy są tu szybciej jak na przykład galerie zdjęć z imprez czy informacje o wypadkach drogowych. Jednak strona kuriermlawski nie jest takim portalem jak naszamlawa czy codziennikmlawski. Tu portal jest dodatkiem do gazety. I tyle w tym temacie.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. h13 #2040037 | 95.160.*.* 4 sie 2016 10:40

   news spóźniony o jakies kilkanaście dni......

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. DZIADEK #2040015 | 83.28.*.* 4 sie 2016 10:22

   JESTESCIE Z TĄ INFORMACJĄ BARDZO SPÓZNIENI --PRZESTAŃCIE ODGRZEWAĆ STARE KOTLETY.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz