Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Olga Pietrzak blisko podium w sztafecie

2016-07-27 07:00:00 (ost. akt: 2016-07-26 14:34:42)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Od wtorku 19 lipca na stadionie w Bydgoszczy rywalizowało 1 400 lekkoatletów z blisko 150 krajów w Mistrzostwach Świata juniorów. Reprezentacja Polski liczyła 54 zawodników, zdobyli cztery medale. W zawodach startowała mławianka Olga Pietrzak, zawodniczka mławskiego Zawkrza.

Złoto wywalczyli Konrad Bukowiecki w pchnięcie kulą wynikiem 23,34, obronił tytuł mistrza Świata i Klaudia Maruszewska w oszczepie. Srebrny medal wynikiem 11,17 wywalczyła Ewa Swoboda w biegu na 100m oraz Oskar Stachnik w rzucie dyskiem 62,83.

W sztafecie 4x100m kobiet trenowanej przez Iwonę Krupę na obozie w Spale przebywała Olga Pietrzak (dwukrotna złota medalistka ostatnich MP juniorek). Podopieczna Waldemara Łaszczycha trenowała umiejętności w sztafecie na trzeciej zmianie. Na ostatniej zmianie ćwiczyła Ewa Swoboda, najlepsza Polska sprinterka. Na MŚ w Bydgoszczy w reprezentacyjnej sztafecie w eliminacjach pobiegła Klaudia Adamek, Martyna Kotwiła, Olga Pietrzak i Ewa Swoboda.

Więcej w Nowym Kurierze Mławskim (27.07.16r.).