Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

„Nie można zjeść i mieć ciastka” - albo ścieżka rowerowa albo zieleń

2016-07-16 15:29:43 (ost. akt: 2016-07-16 15:32:11)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Rondo przy Komendzie Powiatowej Policji w Mławie ma powstać do końca 2018 r. Niejako przy okazji tej inwestycji zostanie przebudowana m.in. ul. Lelewela. Zieleń wycięta niedawno na tym ostatnim trakcie, mimo że samorządowcy obiecywali inaczej, raczej tam nie wróci.

Robert Bartosewicz
r.bartosewicz@kuriermlawski.pl

Spotkanie w sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Lelewela odbyło się w piątek 8 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mławie. Najpierw głos zabrał starosta Włodzimierz Wojnarowski. - To bardzo newralgiczny punkt dla ruchu samochodów, zwłaszcza w tak zwanych godzinach szczytu robi się tu niezwykle ciasno. Dlatego przeprowadzenie tej inwestycji jest konieczne – mówił starosta.

Planowana jest nie tylko budowa ronda przy komendzie policji, ale także przebudowa ulic Kościuszki, Lelewela, Granicznej i Brukowej. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Morawskiej ma powstać mniejsze rondo. To część planów z zaprezentowanej w sali konferencyjnej koncepcji, która powinna zostać w całości zrealizowana do końca 2018 r. Jak podkreślił starosta nie jest to łatwe zadanie do zrealizowania, m.in. ze względu na konieczność uregulowania spraw związanych z własnością gruntów.

Albo ścieżka,
albo zieleń

Sporą część dyskusji podczas spotkania zdominowała kwestia zieleni na ul. Lelewela. Przypomnijmy, że w lutym ub. r., ze względów bezpieczeństwa (argumentowano, że drzewa zasłaniają widoczność kierowcom) wycięto tuje biegnące wzdłuż pasa oddzielającego dwa kierunki ruchu. Obecna koncepcja przewiduje na tej ulicy, po przebudowie, dwa pasy ruchu – po jednym w każdą stronę oraz pasy do skrętów w lewo i w prawo, a także ścieżkę rowerową. Dlatego też nie przewidziano już miejsca na pas zieleni pośrodku. O tę kwestię pytał Tomasz Chodubski, radny powiatowy. - Czy nie można byłoby się zastanowić nad tym, żeby zostawić ten pas zieleni? Bez niego tracimy walory krajobrazowe i przyrodnicze, a zostaje nam tylko dużo betonu – argumentował Chodubski.

Odpowiedzi udzielił mu Leszek Ślubowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie. - Nie może być tak, żeby jednocześnie zjeść ciastko i mieć ciastko. Jeśli chcemy mieć pas zieleni, to musimy się zastanowić czy chcemy mieć także ścieżkę rowerową – objaśniał Leszek Ślubowski. Do 30 listopada b.r. ma powstać projekt przebudowy ronda oraz wspomnianych ulic. Natomiast całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca 2018 r. Wykonanie tej inwestycji z całą pewnością będzie oznaczało utrudnienia w ruchu dla kierowców.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mar #2028848 | 37.128.*.* 18 lip 2016 15:09

    Oczywiście że lepsza będzie ścieżka rowerowa. W Mławie jest ich tyle co nic. Tylko jeszcze kampanię społeczną proszę przygotować - ściećka dla roweru , chodnik do spaceru. Bo z obserwacji na Marszałkowskiej widać że ludzie nie rozumieją, że po ścieżce rowerowej się nie łazi !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja #2028281 | 79.185.*.* 17 lip 2016 06:44

    To lepiej zainwestujcie w zieleń bo i tak rowerzyści nie jeżdżą ścieżkami rowerowymi a jezdnią i utrudniają ruch kierowcom. A ścieżki są puste. To po co nowe ???

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)