Wtorek, 19 marca 2024. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Mławska sprinterka jedzie na mistrzostwa świata

2016-07-06 09:18:12 (ost. akt: 2016-07-06 09:25:58)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Olga Pietrzak została dwukrotną mistrzynią Polski juniorek do lat 20. Impreza odbyła się w dniach 1-3 lipca w Suwałkach. Obydwa złote medale zawodniczka mławskiego Zawkrza wywalczyła w sprincie na 100 i 200 metrów.

Już w eliminacjach podopieczna Waldemara Łaszczycha pokazała, że jest świetnie przygotowana do startu w tych zawodach. Pietrzak wygrała swoje biegi eliminacyjne z najlepszymi rezultatami. W finałach mławianka udowodniła swoją wyższość nad resztą stawki, poprawiając swoje wyniki. W finale biegu na 100 metrów sprinterka Zawkrza uzyskała czas 11,78. Jeszcze lepiej spisała się w finale 200 metrów, gdzie triumfowała z nowym rekordem życiowym jakim jest rezultat – 24,21. Stawką jubileuszowych 70. Mistrzostw Polski do lat 20 były nie tylko medale i rekordy, ale również minima uprawniające do startu w rozgrywanych w połowie lipca w Bydgoszczy, Mistrzostwach Świata do lat 20. Olga Pietrzak dzięki złotym medalom, zapewniła sobie udział w tej imprezie. Od 4 lipca nasza sprinterka przygotowuje się do tych zawodów na zgrupowaniu kadry narodowej w Spale. ZB