Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Wtorek, 15 kwietnia 2025. Imieniny Adolfiny, Odetty, Wacława

Jest wniosek o budowę kurnika, mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi

2016-06-13 12:01:34 (ost. akt: 2016-06-13 12:05:18)

Podziel się:

Do Urzędu Gminy w Dzierzgowie 20 maja wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego na chowie drobiu w instalacji do ściółkowego chowu brojlera kurzego o obsadzie początkowej 5019 dużych jednostek przeliczeniowych.


Zadanie to miałoby być realizowane w obrębie wsi Stare Łączyno. Ponadto inwestor planuje budowę m.in. naziemnych zbiorników do magazynowania gazu płynnego oraz dróg o długości około 2 km. Jako że planowana inwestycja zalicza się do kategorii mogących znacząco oddziaływać na środowisko wójt gminy Dzierzgowo Robert Jeliński poinformował o rozpoczęciu procedury z udziałem społeczeństwa. Do publicznego wglądu został wyłożony raport dotyczący oddziaływania na środowisko, a także dokumentacja sprawy.

Opinie dotyczące inwestycji mają wydać Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie oraz mławski sanepid. Decyzja środowiskowa należy natomiast do kompetencji wójta. Zainteresowani mieszkańcy mogą nie tylko zapoznać się z raportem i dokumentacją, ale także składać swoje uwagi i wnioski w formie pisemnej lub ustnej. Można to zrobić w siedzibie urzędu gminy w pokoju nr 14 (od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30).

Robert Bartosewicz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2010481 | 212.160.*.* 14 cze 2016 08:26

    No i co mieszkańcy Dzierzgowa sorry Łączyna Starego?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz