Pierwsza porażka na boisku w Mławie

2016-06-11 20:45:12 (ost. akt: 2016-06-11 20:47:50)
Napastnicy nie potrafili strzelić bramki w Mławie

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Już tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek, ciekawie zapowiada się rywalizacja w ostatnich meczach. Lider w Przasnyszu stracił punkty ze Skórcem, Mławianka przegrała w Mławie z Łomiankami.

Czarni Węgrów- Mławianka 1:2
MKS Mławianka- KS Łomianki 0:2

Piłkarze Mławianki w dwóch meczach zdobyli tylko trzy punkty. W niedzielę podopieczni Tomasza Aziewicza nie byli już tak skuteczni jak w ostatnich spotkaniach. W 13' strzał Dąbkowskiego broni bramkarz Łomianek. W 24' dośrodkowanie Masiaka, z trudem piłkę opanowuje Tomczak, strzelił za lekko bo piłkę wybił z linii bramkowej obrońca. W 29' dośrodkowanie z rzutu rożnego strzał głową Orzechowskiego przechodzi obok bramki. W 44' Wróblewski z bliskiej odległości strzela prosto w bramkarza. Po zmianie stron goście zadali dwa decydujące ciosy. W 59' strata piłki przed polem karnym zakończyła się szybkim dograniem do nieobstawionego zawodnika i golem dla przyjezdnych. Kilka minut później na biało-zielonych spadło kolejne nieszczęście. W starciu w polu karnym groźnie wyglądającej kontuzji doznał bramkarz Mateusz Leśniewski, którego do szpitala zabrała karetka pogotowia. W jego miejsce między słupkami pojawił się Michał Chmielewski. Jakby tego było mało w niepotrzebną przepychankę wdał się Tomczak, za co wyleciał z boiska. W końcówce Łomianki zdobyły drugiego gola, pieczętując wygraną. Dla Mławianki była to pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością.

Wygrana na wyjeździe
W środowym występie na wyjeździe pokonali Czarnych Węgrów. Początek spotkania nie był najlepszy, już w 3' gospodarze zdobywają prowadzenie. Strzałem z dystansu zawodnik Czarnych pokonał Leśniewskiego. W 6' Sawicki w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił tam gdzie był ustawiony golkiper gospodarzy. W pierwszej połowie mógł zmienić wynik meczu Alancewicz, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił obok bramki. W drugiej połowie trener zmienił ustawienie i dokonał zmian, które przyniosły wymierny efekt w postaci strzelenia dwóch bramek. W 75' Podliński dograł piłkę do Masiaka, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Zwycięskiego gola zdobył Alancewicz, w końcówce spotkania Więckiewicz uderzał z dystansu w kierunku bramki, lot piłki przedłużył Paweł co zmyliło bramkarza gospodarzy.

Mławianka: Leśniewski – Drzewiecki (73' Podliński), E. Brzozowski, Komorowski, Dąbkowski, Masiak, Alancewicz, Wróblewski (80' Więckiewicz), Tomczak, Orzechowski, Sawicki.

Bug Wyszków- Korona Szydłowo 2:0
Korona Szydłowo- Błękitni Gąbin 3:0 v.o.

Do Wyszkowa podopieczni Włodzimierza Gorczycy pojechali w okrojonym składzie, zabrakło podstawowych zawodników. W podstawowym składzie z konieczności zagrało kilku młodzieżowców, od pierwszych minut na boisku grali Ogrodziński, Rykowski, Grędziński, w drugiej połowie zagrał Jakubowski. Pierwsze minuty zadecydowały o końcowym zwycięstwie Bugu. W 6' zdobyli bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego i w 8' strzałem z dystansu (ok. 25m) zawodnik gospodarzy pokonał Węgierskiego. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie Paweł Podlewski mógł zmienić niekorzystny wynik. Przy pierwszej sytuacji miał przed sobą tylko bramkarza, sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, przy drugiej Paweł nie trafił do bramki. W 48' ten sam zawodnik ograł obrońców i strzelił do bramki, słupek uratował zespół Bugu przed utratą gola. Do końca spotkania gospodarze nie dali sobie strzelić bramki.
W 32 kolejce zespół Korony otrzymał punkty walkowerem (zespół z Gąbina wycofał się z rozgrywek).

Korona: Węgierski- Kłos, Walasiński, Rykowski, Kieczmer- Ogrodziński (77' Jakubowski), Głowacki, Grędziński (46' Rudnicki), Bartkowski, Małecki- Podlewski.

Pozostałe wyniki 31 kolejki:
Ostrovia- Mazovia 0:3, Ożarowianka- Wkra B. 6:0, Błękitni G.- Bzura 0:3 v.o. Wisła II- Huragan 0:2, Łomianki- Mazur 4:0, Przasnysz- Naprzód 2:2.
Pozostałe wyniki 32 kolejki:
Ciechanów- Przasnysz 1:2, Naprzód- Czarni 2:1, Mazur- Wisła II, Huragan- Bug 1:0, Bzura- Ożarowianka 1:1, Wkra- Ostrovia 3:1.

Żak Szreńsk- Wieczfnianka 2:1

W derbowym meczu gospodarze przed własną publicznością zainkasowali komplet punktów. Podopieczni Marka Dobrowolskiego pokonali zespół Wieczfnianki. W 6' mocny strzał Borkowskiego broni Retkowski, dobitka Kołakowskiego przechodzi nad poprzeczką. W 18' indywidualna akcja Szmyta kończy się strzałem w słupek. W 23' Rutkowski w polu karnym zamiast strzelać, wdał się w drybling przegrywając pojedynek z obrońcą. W 34' G. Kołakowski przegrywa pojedynek sam na sam z Sodomą. W 35' M. Pisarkiewicz minął się z piłką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 50' błąd golkipera Żaka i P. Król zdobywa prowadzenie dla Wieczfnianki. W 52' szybka kontra w wykonaniu gospodarzy i M. Chojnacki wyrównuje stan meczu na 1:1. W 62' dośrodkowanie Czernika z rzutu rożnego i M. Barański zdobywa prowadzenie dla Żaka. W 65' strzał Czernika broni bramkarz Wieczfnianki. Mimo sytuacji podbramkowych z obydwu stron wynik spotkania nie uległ zmianie.

GKS Strzegowo- Gladiator Słoszewo 2:0
Po sobotnim zwycięstwie zespół GKS ma szansę awansu do Ligi Okręgowej. Przed własną publicznością podopieczni Włodzimierza Kownackiego pokonali Gladiatora Słoszewo. W 32' po dośrodkowaniu M. Gawryszewskiego M. Warecki z ostrego kąta strzałem po długim rogu pokonał bramkarza gości. W 67' dośrodkowanie D. Kobielskiego zakończone celnym trafieniem D. Ziółkowskiego. Zespół GKS na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zajmuje drugie miejsce. Zdzisław Breński