Piłka nożna. 29 i 30 kolejka w IV lidze

2016-05-28 08:00:00 (ost. akt: 2016-05-27 15:49:16)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Już tylko pięć kolejek w tym sezonie pozostało drużynom uczestniczącym w rozgrywkach IV ligi. Zespół Mławianki nie wykorzystał porażki lidera, przegrał w Ciechanowie. W najbliższy piątek o godz. 18.00 rozegrają mecz z liderem, MKS Przasnysz.

Zdzisław Breński
mbrenski@wp.pl

MKS Ciechanów- Mławianka 1:0
Naprzód Skorzec- Mławianka 2:3

Podopieczni Tomasza Aziewicza nie są już niepokonaną ekipą w rundzie rewanżowej. Pierwszym zespołem, który pokonał Mławiankę był Ciechanów. Wszystko rozstrzygnęło się na samym początku. W 4' do wybitej na przedpole piłki doskoczył Lemanek i pięknym uderzeniem z woleja nie dał szans Leśniewskiemu. Tuż przed przerwą Leśniewski uratował w sytuacji sam na sam nasz zespół przed utratą drugiej bramki. Z dobrej strony w pierwszych 45 minutach pokazał się także E. Brzozowski, który dwa razy przerwał groźnie zapowiadające się akcje rywali.
W drugiej części gry ciechanowianie zaczęli opadać z sił, a coraz groźniej robiło się pod bramką Olszewskiego. Dwóch najlepszych okazji futboliści Mławianki nie wykorzystali w ostatnim kwadransie. Najpierw w 75' Olszewski końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Tomczaka, a dwie minuty później Orzechowski, Podliński i Sawicki nie potrafili skierować w dogodnej sytuacji piłki do siatki.

Mławianka: Leśniewski – Francuz, Drzewiecki, E. Brzozowski, Dąbkowski – Alancewicz, Tomczak, Wróblewski (73' Więckiewicz), Masiak (46' Sawicki) – Orzechowski, Podliński (83' Walczak).

Trzy punkty w Skórcu

W drugim meczu na wyjeździe w Skorcu pokonali miejscowy Naprzód. W 23' prowadzenie dla naszego zespołu po strzale z 18 metrów zdobył Masiak. W 36' wyrównali gospodarze. W drugiej połowie padały kolejne bramki. W 52' dośrodkowanie Tomczaka i piłkę głową Orzechowski umieścił w bramce. Trzecią bramkę zdobył w 58' Orzechowski strzałem zza linii pola karnego. W 62' faulowany w polu karnym był Podliński, Tomczak nie wykorzystał jedenastki. W 67' kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Korona Szydłowo – Czarni Węgrów 3:2
KS Łomianki- Korona Szydłowo 7:1

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy pokonali na własnym boisku 3:2 Czarnych Węgrów. Pojedynkowi w Szydłowie towarzyszyła duża dramaturgia. Goście w 3' wyszli na prowadzenie, siedem minut później Korona wyrównała. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Keczmera jeden z obrońców Czarnych tak niefortunnie interweniował, że umieścił piłkę w siatce. W 12' doskonałej okazji do zmiany rezultatu nie wykorzystał K. Głowacki. Zemściło się to na naszym zespole w 16', gdy po szybkiej kontrze Komosa znów pokonał Węgierskiego. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron długo wydawało się, że przyjezdni wywiozą punkty z Szydłowa. Ich pech rozpoczął się w 79'. Faulowany w polu karnym był Podlewski, a jedenastkę na gola zamienił Karpiński. Piłkarze Korony poszli za ciosem i w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięską bramkę, również po rzucie karnym, podyktowanym tym razem za zagranie ręką. Pewnym egzekutorem był ponownie Karpiński.

Korona: Węgierski – Walasiński, Wodzyński, Karpiński, Kieczmer – M. Kowalski (87' Rykowski), Głowacki, Lemanek, Jakubiak – Małecki (46' Bartkowski), Podlewski.

Porażka w Łomiankach

W sobotę podopieczni Włodzimierza Gorczycy przegrali w Łomiankach. Na mecz pojechali w eksperymentalnym składzie, zabrakło podstawowych zawodników. Młodzież nie sprostała doświadczonej drużynie z Łomianek. Honorowego gola zdobył w 47' Piotr Karpiński z rzutu karnego. W polu karnym faulowany był Kamil Głowacki.

Pozostałe wyniki 28 kolejki:
Mazur- Naprzód 2:0, Huragan- Przasnysz 4:0, Bzura- Łomianki 1:0, Wkra- Wisła II 0:2, Mazovia- Bug 4:1, Ostrovia- Ożarowianka 0:1.
Pozostałe wyniki 29 kolejki:
Ostrovia- Ciechanów 0:2, Błękitni G.- Mazovia 0:3 v.o. Bug- Wkra 1:1, Wisła II- Bzura 0:0, Czarni- Huragan 1:1, Przasnysz- Mazur 2:1.

Wieczfnianka- Boruta Kuczbork 0:3

Nasi piłkarze kolejny raz tej wiosny zawiedli i wyraźnie ulegli Borucie Kuczbork. W 17' Melchinkiewicz strzela lobem z ostrego kąta nad poprzeczką. W 30' dośrodkowanie z rzutu wolnego Kołakowskiego o włos mija bramkę gości. W 35' jest 0:1, goście przeprowadzają szybką kontrę lewym skrzyłem zakończoną celnym strzałem. W 39' Melchinkiewicz strzela z woleja z linii pola karnego - minimalnie niecelnie. W 56' mamy szansę na gola, Rutkowski dośrodkowuje a piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole. Na kwadrans przed końcem spotkania goście ustalają wynik meczu na 0:3, Kubik broni pierwszy strzał, jednak dobitka wpada już do siatki. W 89' Harzyński uderza z wolnego w okienko i tym razem bramkarz Boruty pozostaje niepokonany.

Tęcza Ojrzeń- UKS Żak Szreńsk 2:0

W pierwszej połowie brak sytuacji podbramkowych z jednej i drugiej strony, gra toczyła się w środku pola. Strzały z dystansu zawodników Żaka przechodziły obok bramki lub padały łupem bramkarza gospodarzy. W 54' Czernik z ostrego kąta strzelił obok słupka, za to gospodarze w 54' w zamieszaniu pod naszą bramką obejmują prowadzenie. W 75' strzelają drugą bramkę. W 84' M. Pisarkiewicz z 5 metrów nie trafia do bramki. W 88' G. Kołakowski po indywidualnej akcji strzela mocno, ale bramkarz Tęczy intuicyjnie wybija piłkę nad poprzeczką.

GKS Strzegowo- Mazowsze Jednorożec 1:1

Piłkarze GKS Strzegowo zostali liderami w klasie A. Lider Orzyc Chorzele przegrał na własnym boisku z Kryształem Glinojeck. Zapowiada się ciekawa rywalizacja pomiędzy czterema zespołami. Podopieczni Włodzimierza Kownackiego zremisowali z Jednorożcem. W 75' akcja ze środka pola Gawryszewskiego, dośrodkowanie Jakubowskiego i do bramki piłkę kieruje Ziółkowski.

Konopianka ma pewny awans

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zespół Konopianki zapewnił sobie awans do klasy A. W przedostatnim meczu pokonali wysoko GKS Gumino. Pięć bramek zdobył G. Gevorgyan, dwie K. Nosarzewski (z rzutów karnych) i jedną M. Pietruś.
Piłkarze Tamki Dzierzgowo nie wykorzystali atutu własnego boiska, podopieczni Jacka Szypulskiego przegrali jedną bramką z Radzanowem. Bramkę dla Wkry zdobył Zbigniew Kalinowski.

Konopianka- GKS Gumino 8:2
Tamka Dzierzgowo- Wkra Radzanów 0:1
Wkra Andzin- Opia Opinogóra 6:4